Statečná Barbora Matovčíková bojuje s rakovinou mozku. Změnila se k nepoznání, bojovná duše jí ale zůstává

Ještě před pár lety vedla dnes 26letá Barbora Matovčíková z Výšovic na Prostějovsku úplně běžný život. Studovala, chodila ráda do přírody a sportovala. Ovšem před dvěma lety si vyslechla zdrcující diagnózu. Zhoubný nádor na mozku Barboře převrátil život vzhůru nohama. Přesto se tato silná žena nevzdává a proti rakovině mozku bojuje ze všech sil.

Barbora Matovčíková byla krásná dívka, která vedla velmi aktivní život. Studovala, sportovala, chodila ráda do společnosti a o nezájem ze strany mužů neměla rozhodně nouzi. Její život se radikálně změnil 2. května 2020. 

https://www.instagram.com/p/B8135L7JKDx/embed/captioned

“V noci jsem se vzbudila s tím, že jsem nemohla polykat ani mluvit, přivolaná záchranka mě odvezla do nemocnice. Vzhledem k závažným projevům jsem ještě v noci absolvovala CT mozku, kde byl diagnostikován útvar, který byl na následné magnetické rezonanci vyhodnocen jako nádor mozku,“ popsala pro Večerník PV Barbora začátek svého boje se zákeřnou nemocí.

https://www.instagram.com/p/CGSMwUapxce/embed/captioned

Následně podstoupila operaci mozku, po které se ukázalo, že nádor je zhoubný. Z Barbory Matovčíkové se stala onkologická pacientka, která v důsledku léčby prošla výraznou proměnou svého vzhledu. O tom, jaké je to žít s vážným onkologickým onemocněním, ostatně Barbora Matovčíková průběžně informuje i na svém Instagramu.

https://www.instagram.com/p/CO-UNepplU6/embed/captioned

„Absolvovala jsem ozařování spolu s chemoterapiemi, poté další sérii chemoterapií a nyní, protože si nádor dělá, co chce, podstupuji třetí sérii chemoterapií, tentokrát nitrožilně. Nádor způsobuje poruchu řeči, psaní a mám omezenou hybnost celé pravé strany. Ruka a noha nedělají to, co bych chtěla. I psaní mi nyní dělá problémy. Ale já i moje rodina stále věříme a očekáváme zázrak,“ popsala 26letá Barbora Matovčíková, jejíž největší oporou jsou její rodina a přátelé. 

Z Barbořina instagramového profilu je cítit velké odhodlání bojovat a nad zákeřnou nemocí, která jí obrátila život naruby, nadobro zvítězit. Že se Barbora Matovčíková nevzdává a bojuje ze všech sil, ostatně velmi oceňují lidé na Instagramu.

https://www.instagram.com/p/CcpsAEXrG5a/embed/captioned

“Máte můj neskonalý obdiv. Od chvíle, co jsem narazila na Váš profil, na Vás musím myslet, přestože Vás osobně vůbec neznám a jste pro mě ztělesněním lidské nezlomnosti a síly. Beru si z Vás příklad pokaždé, když se cítím pod psa nebo řeším nějaké problémy, které se ve finále s těmi Vašimi stejně ukážou jako nedůležité. Posílám Vám nekonečně mnoho síly a pozitivní energie a strašně moc držím palce v boji s tou mrchou.Vy to dáte,” popřála od srdce Barboře Matovčíkové od srdce jedna ze sledujících.

I když zhoubný nádor na mozku Barboře kompletně změnil vzhled, nedokázal zlomit její duši neskutečné bojovnice. Aby se Barbora Matovčíková s rakovinou mozku zdárně poprala, byla na její podporu vyhlášena také sbírka.Zdroj: Vecernikpv.czInstagram.com/barbora.matovcikova

Autor: AK

Publikováno: 10. 5. 2022 09:52 

zdroj – www.jenzeny.cz

Marie Treben doporučovala přesličkové záparné obklady. Postup: Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Poté obsah síta vyklopíme na čisté plátno a přiložíme ho. Teplým šátkem obklad zafixujeme. Pacient by přitom měl ležet v posteli a obklad by měl zůstat přiložený tak dlouho, dokud nevyschne. Více v knihách Marie Treben.

Pokud máte kontakt na tuto dívčinu, prosím sdělte jí tuto informaci. Děkuji.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x