Klášterní léčivé prostředky pro tělo i duši

Kojení

Pro zvýšení tvorby mateřského mléka jezte vařenou čočku či topinambury.

Nálev z kmínu: 50g kmínu nechte louhovat v litru vařící vody 10 minut. Pijte šálek při jídle

Nálev z fenyklu obecného: nasypte do litru vařící vody 30g semínek, přikryjte a nechte louhovat 10 minut. Pijte 4 šálky denně mezi jídly

Pro zastavení tvorby mateřského mléka

Nálev z máty a šalvěje: smíchejte stejné díly obou bylinek a louhujte 2 lžíce v 60 ml vařící vody 10 minut. Pijte vždy čerstvě připravené 3 šálky denně

Menopauza

Nálev z anděliky po jídle: přiveďte k varu 1/4 litru vody, přidejte lžíci anděliky, vypněte příkon tepla a nechte louhovat 10 minut. Pijte 2 šálky denně. Vynikající také na menstruační bolesti.

Odvar z fenyklu: vařte 50 g semínek v litru vody 5 minut. Pijte několikrát denně. Působí blahodárně na cévní systém, zmírňuje symptomy menopauzy a vyvažuje hladinu ženských hormonů.

Nálev z kontryhelu: (2 špetky na šálek vařící vody), který se pije ráno a večer, představuje dobrý prostředek. Přidáním řebříčku, šalvěje a hlohu se účinek posílí.

Nálev z hlohu, levandule a lipového květu: smíchejte stejné díly všech tří léčivek a nechte louhovat lžičku směsi v šálku horké vody. Přeceďte po 15 minutách a pijte 2 šálky denně.

Menstruace bolestivá

Výluh z řebříčku: 50g sušených květenství řebříčku nechte louhovat dva týdny v litru bílého vína. Přeceďte a pijte 2 šálky denně po jídle.

Nálev z malinovníku: 40g listů nechte louhovat v litru horké vody 10 minut. Pijte 2 šálky denně celý týden před očekávaným začátkem menstruace.

Menstruace nepravidelná

Odvar z kokošky pastuší tobolky: vložte 50g kokošky pastuší tobolky (nadzemní část) do litru vody. Užívejte 1-2 denně 8 dní před očekávaným začátkem menstruace.

Menstruace silná

Žvýkejte čerstvou pryskyřici z jedle bělokoré, tři kousky o velikosti hrášku.

Odvar z přesličky: vařte 50g celé čerstvé rostliny v litru vody půl hodiny. Ihned přeceďte a pijte 2 šálky denně celý týden před očekávaným začátkem menstruace.

Nálev ze směsi bylin: smíchejte stejné díly kozlíku, heřmánku a máty peprné. Nechte louhovat 2 špetky směsi 10 minut v šálku horké vody. Pijte šálek denně.

Menstruace slabá

Nálev z pelyňku: nechte louhovat 30g sušených květů a listů pelyňku v litru vařící vody 10 minut. Pijte pravidelně 2 šálky denně celý týden před očekávaným začátkem menstruace.

Vaginální mykoza

Odvar ze směsi bylin: do 3/4 litru vařící vody vložte hrst dubové kůry, vařte několik minut, přidejte lžíci levandulových květů a lžíci jablečného octa, zamíchejte, přikryjte poklicí a nechte louhovat, až bude odvar vlažný. Přeceďte, tekutinu přelijte do rozprašovače a aplikujte. Potom nechte dotčenou partii oschnout bez oplachování a zevně naneste měsíčkový olej či mast.

Zánět pochvy

Odvar z levandule: vařte 40g květů v litru vody 5 minut. Jednou denně vyplachujte pochvu odvarem o tělesné teplotě.

Odvar z mochny nátržníku: vařte 30g kořene v litru vody 5 minut. Jednou denně vyplachujte pochvu odvarem o tělesné teplotě.

Tip https://www.zenazdravotne.cz/2018/05/15/byliny-na-zenska-onemocneni/

Tip https://www.zenazdravotne.cz/2018/10/14/prehled-leceni-neduhu-tela-bylinami/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
1 rok před

zaujímavá kniha, ja odporúčam blog o prírodnej medicíne

Back to Top
1
0
Would love your thoughts, please comment.x