Morava po tornádu je tikající covidová bomba – aktualizováno

Aktualizace 10:12

v diskuzi na FB:
Je to úžasné❤️, jestli můžu za lidi poprosit, vyberte si sami rodiny a ty finance předávejte přímo jim jsou vybrané miliony na veřejných sbírkách a z káždého koutu slyším, že jim zatím nikdo nic nedal nebo na to nemají nárok. Materiál musí platit v hotovosti kterou nemají děkuji ??❤️
A nemají čas čekat měsíce než jim úřady něco pošlou. Jsem přímo v dění od minulého pátku zavážíme lidém autem potřebné jídlo, pití, materiál, nářadí a slyším to fakt všude a čímdál víc
https://www.facebook.com/groups/129538664044755

Aktualizace 1.7.21 – 7:20 příspěvek níže

Morava po tornádu je tikající covidová bomba. V Praze se děje něco divného, varuje Válek

Jižní Morava je tikající bomba, varuje lékař a šéf poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek. Podle něj je problém, že do míst postižených tornádem jezdí dobrovolníci z celé republiky a nikdo neřeší, jestli mají očkování či negativní testy. Válek také varoval před situací v Praze, kde stoupají počty nakažených.

Epidemiologicky nejhorší situace je podle Válka na jižní Moravě v postižených obcích. „Je tam neskutečná koncentrace lidí z České republiky, jezdí tam dobrovolníci ze všech koutů republiky, Slováci, Rakušani. Nikdo nekontroluje, jestli mají negativní test nebo očkování,“ řekl CNN Prima NEWS Válek.

Zdůraznil, že dobrovolníci budou na jih Moravy jezdit ještě několik týdnů a je potřeba nastavit nějaké podmínky. „Je logické, že se nenosí roušky. Ale nechávají si tam i kolovat flašky s vínem a pivem. Pokud se tam rozjede ohnisko koronaviru, ministr zdravotnictví tam má tikající bombu,“ varoval Válek.

Podle Válka je také důležité zjistit, proč čísla začínají stoupat v Praze. „Musíme zjistit, co je za problém, proč nakažení rostou. Musí být jasné, kde se nakazili, jaké jsou to mutace. V Praze lehce narůstá počet nakažených a nikdo neví, proč. V Praze se děje něco divného. Pokud nepřijdeme na to, co to je, máme zaděláno na stejný průšvih jako na podzim,“ uvedl Válek.

Dodal, že však nevidí smysl v plošných opatřeních. Podle Válka je důležité zasahovat cíleně tam, kde se lidé nakazí, což musí říct hygiena. „U 190 nově nakažených denně není řešení, že milionu pražských občanů nařídíte nosit roušky,“ podotkl Válek.

Počet nových případů koronaviru v Česku pomalu roste. Reprodukční číslo ve středu poprvé od půlky dubna překročilo hodnotu jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie. V úterý testy v Česku odhalily 160 případů, před týdnem jich bylo 112. Za úterý má Praha 54 nových případů covidu proti 30 z minulého úterý.

zdroj cnn.prima.cz

Takže pokud se objeví nějaká omezení, týkající se jižní moravy a lidí co tam jezdí pomáhat nebo nová tzv. COVIDová mutace, víte odkud vane vítr.

Aktualizace – Slovensko:

Slovensko bude od 9. července až na výjimky vyžadovat při vstupu do země pětidenní karanténu od cestujících, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19. Počítat se bude doba 14 dní po druhé dávce. V současnosti přitom při cestách na Slovensko z Česka a z dalších zhruba čtyř desítek zemí s nízkým epidemickým rizikem postačuje negativní výsledek testu na koronavirus.

Nenaočkování občané a cizinci se při příjezdu na Slovensko musejí zaregistrovat do systému eHranice a nastoupit pětidenní karanténu. Ta se může zkrátit negativním PCR testem. Náměstek ministra zahraničí Martin Klus zdůraznil, že očkování je i nadále dobrovolné.

zdroj novinky.cz

Otázkou je kam bude spadat pomoc slovenských občanů jižní moravě!

Aktualizováno 1.7.2021 – přijeďte na prodloužený výkend na pomoc postiženým tornádem (viz FB video)

https://www.facebook.com/serafim.tomecek/videos/799266787617563/

Všem co pomáhají přímo postiženým tornádem, přeji slunečné počasí, málo úrazů,….krásné zážitky,….

….zatím vím, že pomáhá celé československo, rakousko, občas zavítají i občané maďarska, také menšiny žijící v české republice – vietnamci, rómové. Dokonce se ozývají i občané německa s materiální pomocí.

Na jedné straně se objevují tací, kteří si chtějí přilepšit na neštěstí druhých – různí podvodníci,vykukové,….a na druhé straně vázne dovoz teplých jídel, pití,….a logistika nejen stavebního materiálu,….do postižených obcí! Snažte se sehnat telefon přímo na někoho z postižené obce, kdo potřebuje konkrétní pomoc, přijet k zavřenému skladu není nic příjemného…….situace je taková, že je potřebné, aby sklady fungovaly 24 hodin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x