S mozkovou příhodou 2000 km!!! 4 dny na lehátku v kamionu !!!!!

S mozkovou příhodou 2000 km!!! 4 dny na lehátku v kamionu !!!!!

Převzato:
Vím, že sem píše mnoho lidí, ale je potřeba abyste věděli, co vše se v naší republice děje.
Můj manžel je řidičem kamionové dopravy a zásobuje naší zemi potravinami.
1. dubna 2020 se mu na cestě nedaleko Madridu ve Španělsku udělalo špatně (zvracel, bolela ho hlava a nebyl schopný pohybu). Sám si dokázal zavolal lékařskou pomoc, ta ho převezla do nejbližší nemocnice. Tam mu udělali test na přítomnost koronaviru s negativním výsledkem. Ale dalším vyšetřením zjistili, že pravděpodobně prodělal mozkovou mrtvici. Přesto ho v tomto stavu doslova odmítli léčit a druhý den z nemocnice propustili. V tomto špatném stavu, dehydrovaný a sám neschopný chůze se za pomoci řidiče taxi služby dopravil ke svému kamionu. Mezitím se jeho zaměstnavatel snažil přes asociaci zdravotních pojišťoven zajistit převoz zpět do ČR.
Ta se k celé věci postavila, nebo spíše nepostavila vůbec, že v této situaci kvůli koronaviru ny to prý bylo vše zdlouhavé, tak nepomohly. Stejně tak se k situaci postavila i ambasáda ČR !!!!!! Zaměstnavatel tedy domluvil převoz do ČR jinými svými zaměstnanci, kteří se také pracovně pohybovali nedaleko Madridu a byli ochotni přijmout riziko nákazy. Vezli mého manžela 2000 km na lehátku v kamionu a po celou dobu se v rámci možností o něj starali. Dne 5.4.2020 se konečně dostali za hranice ČR, do Plzeňského kraje, odkud mu posádka kamionu volala rychlou záchranou pomoc na čísle 155. A tam je odmítli, se slovy: Není v bezvědomí nebo ohrožení života (kdo z laiků dokáže, když není lékař posoudit ohrožení života) a že ho mají přepravit kamionem do nemocnice. Nejlépe do nemocnice v Písku, kde má trvalé bydliště. Tam ho posádka opravdu po zdlouhavé cestě dopravila a díky rychlému zásahu Písecké nemocnice a jihočeské rychlé službě, se mému muži až po 5ti dnech dostalo zdravotní péče!!!!!!!!
Tímto bych chtěla poděkovat zaměstnavateli mého muže, firmě CN CARGO Vodňany, vysloveně panu Neužilovi a posádce kamionu, která mi muže dopravila zpět do Čech a samozřejmě jihočeské záchranné službě a Písecké nemocnici.
Moje otázky ale stejně zní:
Kdyby byl můj muž nakažen koronavirem, byla by péče pro něho intenzivnější? Proč, když měl “jen” příznaky mozkové mrtvice, nebyla mu dostatečná a včasná zdravotní péče, jak ve Španělsku, tak v ČR poskytnuta???!!!!!!!!!
Dále se chci zeptat: Proč naše republika neposkytla pomoc českému občanovi, který si pravidelně poctivě platí zdravotní pojištění, stejně tak jako jeho zaměstnavatel a který navíc zásobuje ČR potravinami, ale přitom ochotně nabízíme zdravotní pomoc cizincům???!!!!!!!!!!!!!!!

zdroj vk.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x