Zhmoždění kolene léčba přírodní cestou

V případě zhmoždění, pohmoždění, “vyhození” kolene je v každém případě dobrá návštěva lékaře, aby byl zjištěn rozsah škod v kolenním kloubu; také je návštěva lékaře nezbytná, pokud v koleni se začne tvořit výpotek, který je potřeba chirurgicky odstranit za pomocí jehly a stříkačky.

Budete potřebovat:

  • arnikový lihový výtažek
  • kostivalový lihový výtažek
  • ametystovou drúzu
  • fluoritovou pyramidu nebo masážní hůlku
  • kalcitovou pyramidku
  • aragonitové vejce nebo aragonitovokalcitové vejce

V případě, že lékař zjistí, že není potřeba punkce kolene nebo jeho operace; většinou doporučí nohu nezatěžovat, dostanete nejspíše ortézu nebo bandáž pružným obinadlem a berle k tomu, akorát bolest bude přetrvávat a chůze bude velmi problematická.

Koleno a jeho okolí potírat arnikovým nebo kostivalovým lihovým výtažkem; můžete přidat i vratičový lihový výtažek (všechny tyto tři bylinky se ideálně doplňují) – potírat několikrát denně.

Kalcitovou pyramidku dáte do šálku se studenou vodou a takto vytvoříte kalcitovou vodu, kterou můžete buď pít v případě bolesti kolene nebo i kostí anebo jí potírat postižené místo (vodu nechat volně zaschnou na kůži – nezakrývat). Minimálně musí být pyramidka ponořena 2 hodiny, ideálně 12 nebo 24 hodin.

V případě velkých bolestí můžete zkusit položit na bolavé místo ametystovou drúzu, buď špicemi nahoru nebo dolu (záleží co vám bude víc vyhovovat a kdy bolest povolí).

To stejné můžete udělat s fluoritovou pyramidkou, kterou můžete posunovat po postižené oblasti a odstraňovat bolest.

Aragonitovým (aragonitovokalcitovým) vejcem jemně masírujte bolavou oblast kolene a jeho měkých tkání a menisků – masáž několikrát denně.

Důležité je se řídit readami lékaře, spíše odpočívat, aby byla noha v klidu a moc ji nezatěžovat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x