V případě zhmoždění, pohmoždění, “vyhození” kolene je v každém případě dobrá návštěva lékaře, aby byl zjištěn rozsah škod v kolenním kloubu; také je návštěva lékaře nezbytná, pokud v koleni se začne tvořit výpotek, který je potřeba chirurgicky odstranit za pomocí jehly a stříkačky.
Budete potřebovat:
- arnikový lihový výtažek
- kostivalový lihový výtažek
- ametystovou drúzu
- fluoritovou pyramidu nebo masážní hůlku
- kalcitovou pyramidku
- aragonitové vejce nebo aragonitovokalcitové vejce
V případě, že lékař zjistí, že není potřeba punkce kolene nebo jeho operace; většinou doporučí nohu nezatěžovat, dostanete nejspíše ortézu nebo bandáž pružným obinadlem a berle k tomu, akorát bolest bude přetrvávat a chůze bude velmi problematická.
Koleno a jeho okolí potírat arnikovým nebo kostivalovým lihovým výtažkem; můžete přidat i vratičový lihový výtažek (všechny tyto tři bylinky se ideálně doplňují) – potírat několikrát denně.
Kalcitovou pyramidku dáte do šálku se studenou vodou a takto vytvoříte kalcitovou vodu, kterou můžete buď pít v případě bolesti kolene nebo i kostí anebo jí potírat postižené místo (vodu nechat volně zaschnou na kůži – nezakrývat). Minimálně musí být pyramidka ponořena 2 hodiny, ideálně 12 nebo 24 hodin.
V případě velkých bolestí můžete zkusit položit na bolavé místo ametystovou drúzu, buď špicemi nahoru nebo dolu (záleží co vám bude víc vyhovovat a kdy bolest povolí).
To stejné můžete udělat s fluoritovou pyramidkou, kterou můžete posunovat po postižené oblasti a odstraňovat bolest.
Aragonitovým (aragonitovokalcitovým) vejcem jemně masírujte bolavou oblast kolene a jeho měkých tkání a menisků – masáž několikrát denně.
Důležité je se řídit readami lékaře, spíše odpočívat, aby byla noha v klidu a moc ji nezatěžovat.