Sunganzing

V anglické wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Sungazing

Sungazing je akt pohľadu priamo do slnka počas úsvitu a súmraku. Niekedy sa to robí ako súčasť duchovnej alebo náboženskej praxe.[1] ľudské oko je veľmi citlivé, a dlhodobom vystavení priamemu slnečnému žiareniu môže viesť k slnečnej retinopatia, pterýgium,[2], šedý zákal,[3] a často slepota.[4] [5] [6] štúdie ukázali, že aj pri pohľade na zatmenie Slnka môže byť oko stále vystavené škodlivým hladinám ultrafialového žiarenia.[7]

Přesněji je to akt dívání ke sluneční koroně, a to hodinu po východu slunce a hodinu před západem slunce; začíná se na 10 vteřinách a každý den se o 10 vteřin dívání zvyšuje. Důležité je u sunganzingu být bos a stát na písku, hlíně, jít lesem nebo lesní pěšinou, na louce,…

Po 9 měsících sun gazingu – dosažení maxima 44 minut – je doporučeno se sun gazingem přestat a přesunout svoji pozornost k Zemi.

Po dobu 6 dní je třeba chodit v přírodě bosí 45 minut každý den. Během těchto bosých procházek se údajně aktivuje epifýza. Profesionální sun gazeři a ti, kteří se jím zabývají, říkají, že každý prst je spojený s určitou žlázou v těle a chozením bosky po zemině se tyto žlázy aktivují.

Palec je propojený s epifýzou, druhý prst s hypofýzou, třetí s hypothalamem, čtvrtý s thalamem a malíček s amygdalou. Chozením naboso, kdy sluneční paprsky dopadají na temeno hlavy, se okolo vašeho těla údajně vytváří něco jako magnetické pole, které dobíjí vás i váš mozek.

Očividně je chození bosky nejdůležitějším aspektem této praktiky.

Pokud nosíte brýle a nemáte opravdu dioptrie, že brýle musíte nosit stále, zkuste je sundat při práci na zahradě, při vycházce; a nechte do oka dopadat sluneční paprsky přirozeným způsobem; kdo má slabé dioptrie zjistí během několika hodin, že vidí lépe. Při vycházce občas zastavit a kouknout na pár vteřin ke slunci; při vycházce je lépe jít v pantoflích z přírodního materiálu než z plastu nebo v botách z různých směsí materiálu.

Pokud se opalujete, zavřete oči, a nechte sluneční paprsky dopadat na oči přes zavřená víčka, také to funguje. Jak uvádí anglická wikipedie – lidské oko je velmi citlivé, proto při sunganzingu se nedíváme přimo do slunce, ale směrem ke slunci; sluneční teplo, které dopadá na tvář a oči nám musí být přijemné. Směrem ke slunci se dá dívat i přes větve listnatých stromů. Kdo praktikuje sunganzing má má vlastní metodu, která mu pomáhá.

Co je sungazing?

Praxe sunganzingu má některé opravdu úžasné výhody, a to nejen pro své fyzické zdraví, ale také pro svou duševní pohodu a duchovní rozvoj. Některé z výhod slunce zírající patří:

  • Úlevu od stresu a napětí
  • Zvýšení energie
  • Zvyšuje produkci dobrý pocit hormony serotonin a melatonin
  • Lepší zrak
  • Snižuje pocit hladu – tělo je zcela živeno sluncem (Někteří lidé tvrdí, že byli schopni účastnit se této praxe, a nejíst nic během celého procesu, což je obvykle asi 9 nebo 10 měsíců)
  • Stimulace šišinky
  • Větší velikost šišinky
  • Uvolňuje vnitřní bloky
  • Zvýšení lidského potenciálu

Zdroj internet

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x