Léčivé kameny pro ženy

Děloha je největší zdroj síly ženy. Děloha, náš nejdrahocennější poklad, je ukryta v nejhlubším nitru a musí být ženou objevena a „vynesena na světlo“. Děloha je otevřená a připravená k přijetí, což je její hlavní vlastností bez ohledu na to, zda si to žena uvědomuje nebo ne. Děloha přijímá nálady, pocity, myšlenky – a ty v ní zůstávají uloženy. U žen, které nemají se svou dělohou kontakt a pravidelně ji nečistí a nepečují o ni, se děloha rychle stává skládkou odpadu, nasáklou bolestí, negativitou a emocemi všeho druhu. To mívá často velmi nepříjemné následky, od nejrůznějších sexuálních problémů a obtíží s menstruací po zákroky, při nichž je ženám operativně děloha odstraněna. Dokud je děloha plná bolesti a utrpení, žena nedokáže své ženství plně vychutnat. (Děloha je rovněž místo, kde trávíme prvních devět měsíců svého života. Nálada, jaká panuje v děloze, je první dojem, který od života dostáváme.)

Aby se žena mohla plně poddat své ženskosti, musí být děloha očištěna a zbavena všech nahromaděných zátěží. Ženská samoléčba přitom nefunguje jako instantní polévka, snadno a rychle, ale je to překrásná dlouhá cesta pro milovnice života. Ke své děloze se proto prosím chovej vždy laskavě a trpělivě. >Práce s kamennými vajíčky<< (otevře se na nové záložce)”>>>Práce s kamennými vajíčky<<

Růženín

Zdravotní účinky růženínu se projevují především v oblasti srdce, kde pomáhá čistit, posilovat, a vyrovnávat emoce, čímž reguluje srdeční rytmus. Jeho další význam zahrnuje léčbu onemocnění pohlavních orgánů u obou pohlaví a léčbu neplodnosti. Je také nápomocen při různých onemocněních krve, jako je anémie a leukémie.

Lapis lazuli

Lapis je prospěšný pro ženy, které trpí menstruačními problémy, uvolňuje totiž křeče a ztuhlost pohlavních orgánů. Kámen také zmírňuje bolesti a záněty všeobecně a je zvláštně účinný proti migréně. Pomáhá s poruchami nervového systému a mozku a může být nápomocný s poruchami pozornosti a s autismem.

Měsíční kámen

Měsíční kámen pomáhá při naladění na ideální rytmus biologických sil uvnitř těla a napomáhá využívání přírodních energetických cyklů. Silně ovlivňuje ženský reprodukční systém, zmírňuje menstruační potíže a podporuje zdravé těhotenství a porod. Měsíční kámen je již dlouho známý pro své zklidňující účinky. Jeho energie je vyvažující a uzdravující, pomáhá při zvládání emocí tím, že je udržuje pod kontrolou. Pomáhá identifikovat emocionální vzory, které jsou uloženy v podvědomí a stimuluje důvěru a vyrovnanost. Měsíční kámen propůjčuje hloubku citům a zdůrazňuje jemnost, která je skrytá v každém z nás. Pro ženy má měsíční kámen speciální účinky, odhaluje totiž ženskou identitu a zvyšuje schopnosti jasnovidectví. Mužům pak pomáhá více se sladit s ženskými aspekty a ženskou povahou, čímž zlepšuje vztahy mezi pohlavími.

Křišťál

Jeho zvláštnost a obrovská hodnota spočívá v tom, že je jediným léčivým kamenem, ktrerý může být kombinován se všemi ostatními kameny.

 • snižuje horečku
 • čistí a dezinfikuje
 • vitalizuje necitlivé, studené a ochrnulé části tela
 • harmonizuje obě hemisféry mozku

Nápomocné při:

 • alergických kožních nemocí, neurodermatitis, hnisavých a/nebo otevřených ranách, spálení sluncem, spáleninách, křečových žilách a bodnutí hmyzem
 • bolesti hlavy, menstruační bolesti
 • bolesti v zádech, meziobratlových plotének, bolesti končetin
 • zažívacích potížích
 • zánětu jakéhokoliv druhu
 • poruch močového měchýře a prostaty
 • záporného růstu buněk
 • srdcových onemocnění
 • rakovině a nádoru

Jaspis červený

* nositel vitální životodárné energie
 * aktivuje naši vůli, vytrvalost a odvahu
 léčivé účinky:
 * posiluje krevní oběh
 * léčí žaludeční a zažívací potíže, ulehčuje nadýmání a zácpě
 * aktivuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní
 * podporuje léčbu ledvin a močového měchýře
 * usnadňuje vyplavování ledvinových kamenů a písků
 * pomáhá při nepravidelné a bolestivé menstruaci
 * pozitivně ovlivňuje stavbu krve, tiší krvácení, pomáhá při
 hemeroidech
 * účinným prostředkem při epileptických záchvatech a dně

Malachit

Malachit je účinný lék na ženské problémy, zejména menstruačního cyklu a při zmírnění křečí. Malachit byl dříve nazýván kámen porodních sester a zmírňuje potíže před, během i po porodu, stejně jako problémy se sexualitou obecně.

Ametyst

AMETYST – VLASTNOSTI: zajišťuje klidný spánek, zbavuje nespavosti, nočních můr, blokuje geopatogenní zóny a negativní energie, chrání před psychickými útoky, zlepšuje soustředění, odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu, potlačuje smutek a lítost,  zlepšuje motivaci a paměť a racionální uvažování, má blahodárný účinek na mysl, výborný pomocník při meditacích (je to jeden z nejspirituálnějších kamenů vůbec), harmonizuje krční a korunní čakru, z aury odstraňuje negativní energii LÉČEBNÉ VYUŽITÍ: posiluje vylučovací orgány a imunitní systém, výborný čistič krve, uleví od tělesné, citové a duševní bolesti nebo od stresu, zmírňuje bolesti hlavy a uvolňuje napětí, zmenšuje podlitiny, léčí rány a pomáhá odstraňovat otoky, je účinný při potížích v trávicím traktu, zlepšuje vstřebávání vody (používat ve formě elixíru)

Fluorit

Fluorit je kryštál obdarený silnou ochrannou mocou, zvlášť na duševnej úrovni. Pomôže rozoznať, kedy sa v našom vnútri snažia prejaviť cudzie vplyvy. Súčasne dokáže zastaviť pôsobenie psychickej manipulácie a nevhodného duševného vplyvu. Kryštál fluoritu prečisťuje a stabilizuje auru. Mimoriadne účinne funguje proti škodlivým vplyvom počítačov a elektromagnetickému žiareniu. Ak je správne umiestnený, blokuje geopatogénne zóny. Ak sa použije k liečbe, zaháňa fluorit negatívne energie a poruchy každého druhu. Čistí, odstraňuje a reorganizuje v tele všetko, čo nie je v absolútnom poriadku. Jedná sa o najlepšie fungujúci kryštál, pokiaľ ide o prekonanie akéhokoľvek nesúladu v tele. Fluorit je účinným prostriedkom k liečbe, ktorý si poradí s infekciami a najrôznejšími poruchami. Blahodárne pôsobí na zuby, bunky i kosti a dokáže naprávať aj poškodenia DNA. Účinne zasahuje proti vírom, hlavne v podobe elixíru. Fluorit dokáže regenerovať kožu a sliznice, najmä v dýchacích cestách. Prispieva k hojeniu vredov a rán. Blahodárne účinkuje pri prechladnutí, nádche a zápaloch dutín. Zlepšuje fungovanie kĺbov. Prináša úľavu pri artritíde, reumatizme a bolestiach chrbta. Keď ním pohybujete po tele smerom k srdcu, uľavuje od bolesti. Pomáha tiež pri bolestiach spojených s chorobami nervového systému. Lieči kožu, z ktorej odstraňuje škvrny a vrásky. Dá sa použiť počas stomatologických zásahov. Fluorit prispieva k obnove sexuálnej rozkoše.

Tygří oko

Tygří oko zvyšuje vitalitu a sílu a obnovuje rovnováhu těla na všech úrovních. Umístěním na reprodukční orgány stimuluje plodnost a řeší problémy s početím. Tygří oko také napomáhá rovnováze obou mozkových hemisfér a může mírnit sezónní afektivní poruchy a deprese. Je účinný pro zmírnění nočních můr a je skvělý pro potlačení astmatických záchvatů a angín. Tygří oko je pozoruhodným spojencem pro mysl a vyvažuje emocionální extrémy. Přináší soustředěnost a stabilitu, čímž zlepšuje schopnost se rozhodovat. Tygří oko je ideální pro ty, kteří nemohou najít smysl života a pro ty, kteří nedokážou vidět svět pozitivně a mít důvěru v budoucnost.

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Další kameny – citrín, sodalit, labradorit…..

Léčba za pomocí drahých kamenů – kalisek.cz

Kameny můžete vybírat – pohledem, cíleně (podle vzhledu, velikosti, účinků, podle záměru použití), pocitově,….. Můžete je nosit v kapsy, na krku, na zápěstí,…při léčení ho dát na postižené místo, při čištění dělohy, pochvy,…vložit do pochvy (tvar vajíčka), položit na oblast reprodukčních orgánů; v případě vyjíčka můžete masírovat příslušnou oblast a tím vajíčko absorbuje nemoc, negativitu,… do sebe. Po ukončení léčby kameny nezapomeňte kamen očistit a nabít. Vhodné mu je v duchu poděkovat za pomoc.

Jak se o kameny starat

Každý kámen vyžaduje péči. Je třeba ho čas od času očistit a nabít, aby byl dostatečně účinný (záleží jak často se používá k léčebným účelům). Způsobů, jak očistit kámen, je hned několik:

 • Kámen můžeme podržet pár minut pod proudem studené tekoucí vody nebo ho můžeme ponořit na několik hodin do nádoby se solným roztokem.
 • Kámen lze v nádobě zasypat solí tak, aby nebyl vidět, a po 12 až 24 hodinách ho opláchnout studenou tekoucí vodou, sůl vyhodit.
 • Kámen můžeme očistit i tak, že ho položíme do potoka, a necháme ho tam hodinku odpočívat. Můžeme ho nechat ponořený celý den v nádobě s vodou a bylinkami. Přes noc necháme kámen ve vodě spolu s křišťálem.
 • Kámen můžeme krátce podržet nad plamenem svíce (či nad ohněm), poté chvíli opláchnout pod tekoucí vodou.
 • Pro důkladné očištění je možné kámen zakopat do země a nechat ho odpočívat, důležité je však zapamatovat si, kam jsme ho zakopali. 

A jak kámen nabít, doplnit mu vydanou energii?

Některé kameny se po čištění nabíjí na přímém slunečním světle. To se hodí například pro achát, avanturín, citrín, chalcedon, jadeit, křišťál, onyx, tygří oko. Jiné kameny je třeba nabíjet v měsíčním světle, nejlépe za úplňku – ametyst, fluorit, jantar, kalcit, malachit, měsíční kámen, obsidián, opál, růženín, sodalit, topaz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x