Menopauza, křečové žíly a potence

III. výběr z ruského herbáře I. V. Zevina

Menopauza

Recept první

1 díl listů máty peprné

2 díly fenyklových semen

1 díl jehlice trnité

3 díly lipových květů

1 díl pelyňku

Vsypte dvě polévkové lžíce (30 g) bylinné směsi do dovuo šálků (500 ml) studené vody. Přikryjte a nechejte 2 hodiny stát. Zahřejte až k varu, potom plamen ztlumte a povařte několik sekund. Vlijte do termosky, zavřete a nechejte 2 hodiny luhovat. Sceďte a pijte šálek (250 ml) ráno a večer, vždy před jídlem. Platí i pro druhý recept.

Recept druhý

1 díl jehlice trnité

1 díl kozlíku lékařského

1 díl březových listů

1 díl listů máty peprné

1 díl řebříčku obecného

Recept třetí

1 díl heřmánkových květů

1 díl listů máty peprné

1 díl řebříčku obecného

1 díl květů měsíčku

1 díl meduňky lékařské

Vsypte polévkovou lžíci (15 g) bylin do šálku (250 ml) studené vody. Přikryjte a nechejte 2 hodiny stát. Zahřejte k varu, potom plamen ztlumte a povařte ještě několik sekund. Přelijte do termosky, zavřete a nechejte 2 hodiny luhovat. Sceďte a užívejte 1/4 šálku (60 ml) čtyřikrát denně.

Křečové žíly

Recept

2 díly kaštanové kůry

3 díly řebříčku

5 dílů vrbové kůry

3 díly listů routy vonné

Nejlépe recept účinkuje v prvních příznacích a po operativním odstranění. Vsypte polévkovou lžíci (15 g) bylinné směsi do šálku (250 ml) vařící vody. Zvolna půl hodiny vařte (nejlépe v ruské vodní lázni). Sceďte a pijte jeden šálek třikrát denně po dobu jednoho měsíce. Takovou léčbu lze v případě potřeby prodloužit o další měsíc. Pro vyšší účinnost je vhodné spojit léčbu s alopatickými farmaky, cvičením a vhodným životním stylem dle doporučení lékaře.

Poruchy sexuální výkonnosti

Recept první

1 díl třezalky

1 díl kořene puškvorce

Vsypte 1.5 lžičky (7 g) bylin do šálku (250 ml) studené vody. Přikryjte a nechejte 2 hodiny stát. Zahřejte k varu, potom plamen ztlumte a 5 minut povařte. Vlijte do termosky, zavřete a nechejte 4 hodiny luhovat. Užívejte 1/4 šálku (60 ml) čtyřikrát denně.

Recept druhý

2 díly srdečníku obecného

1 díl kořene pampelišky

1 díl květů měsíčku

Přidejte dvě polévkové lžíce (30 g) směsi do dvou šálků (500 ml) studené vody. Přikryjte a nechejte stát 2 hodiny. Zahřejte k varu, pak ztlumte a několik sekund povařte na mírném ohni. Přelijte do termosky, zavřete a nechejte 2 hodiny luhovat. Sceďte a pijte 1/2 šálku (125 ml) třikrát denně.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x