II. výběr z Hildegardy z Bingenu

První díl >>zde odkaz<<

Hildegarda byla přesvědčena, že slabost zraku souvisí s nedostatečnou funkcí ledvin. Proto jako univerzální léčivý prostředek doporučovala pelyněk.

Zvýšený nitrooční tlak

Fialkový olej

3 polévkové lžíce fialkových listů a květů

500 ml olivového nebo fenyklového oleje

Květy a listy fialek naložte do oleje a buďto je nechte 10 dní stát na slunci a poté sceďte, nebo je můžete opatrně zahřát a také scedit. Vzniklým olejem večer potírejte pokožku kolem očních víček, ale dávejte pozor na to, aby se vám olej nedostal přímo do očí.

Špatné prokrvení, křečové žíly, studené nohy

Na tyto potíže doporučuje Hildegarda jezevčí kožešinu. Během své léčitelské praxe totiž vypozorovala, že se jedná o skvělý prostředek, pomáhající obecně při všech problémech s prokrvením končetin.

Jezevčí kožešina dokáže již po několika minutách skvěle prokrvit pokožku a kromě toho rychle odstraňuje bolesti. Pokud si jí budete pravidelně masírovat končetiny, významně zlepšíte prokrvení tkání. Přírodní léčitelé tvrdí, že díky této jednoduché metodě dokázali řadě svých pacientů, jímž hrozila amputace kvůli perifernímu cévnímu onemocnění způsobenému například cukrovkou, zachránit nohy. Při prokrvení můžete použít i kopřivu.

Měsíček lékařský

Dobře účinkuje proti jedům. Kdo totiž pozře jed, nebo ví, že mu byl podán, ať uvaří ve vodě měsíček, vodu slije a měsíček ještě teplý přiloží na svůj žaludek. Rostlina rozmělní jed a člověk ho dokáže vyloučit. Poté a%t tento člověk ohřeje dobré víno, vloží do něj dostatek měsíčku a pak znovu zahřeje a poloteplé pije. Jed buď vyjde nosem nebo ho člověk vyvrhne z žaludku v podobě pěny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x