Leukémie

Leukemií se rozumí většinou těžké onemocnění způsobené nadprodukcí bílých krvinek. Následující bylinnou kúrou jsem mohla pomoci již mnoha lidem nemocným leukémií.

Chřest

Čajová směs

Z následující směsi bylin připravíme alespoň 2 litry čaje na den: 30g kopřivy, 20g rozrazilu, 30g bezových výhonků, 15g třezalky, 25g svízele, 15g smetankového kořene (kořen pampelišky), 30g měsíčku, 25g řebříčku, 30g vlaštovičníku, 20g pelyňku, 25g tužebníku.

Na jeden šálek  čaje přijde vrchovatá čajová lžička uvedené směsi bylin, kterou spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.

Puškvorec

Vedle toho bychom měli denně vypít jeden šálek čaje z puškvorcového kořene, neboť přičinu leukemie lze případně hledat v onemocnění sleziny. Zarovnanou čajovou lžičku puškvorcového kořene namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Poté výluh zahřejeme a scedíme. Před každým jídlem a po něm vypijeme po jednom doušku tohoto čaje. To dělá šest doušků za den. Více než jeden šálek za den vypít nesmíme.

Švédské kapky

S jedním z výše uvedených čajů užíváme denně tři polévkové lžíce švédských kapek. Jedna lžíce přitom přijde na půl šálku čaje, který vypijeme z poloviny před jídlem a z poloviny po něm.

Obklad se švédskými kapkami

Zevně přikládáme obklady se švédskými kapkami. Nejprve musíme krajinu jater a sleziny potřít měsíčkovou mastí, aby alkohol ve švédských kapkách nezbavoval kůži tuku. Poté na vatový tampon vhodné velikosti nakapeme švédské kapky a tampon přiložíme na játra a slezinu. Na ochranu před chladem na něj položíme vrstvu suché vaty a plastovou folii (igelitový sáček). Obklad zafixujeme teplým šátkem a necháme 4 hodiny působit.

Měsíčková mast

Na pánvičce rozehřejeme 250g čístého vepřového sádla  a nasypeme do něj vrchovatou hrst měsíčku (listy, květy a stonky). Vše necháme ještě jednou zpěnit, dobře zamícháme a odstavíme z plotýnky. Pánvičku přikryjeme a necháme přes noc vychladnout. Druhý den ji ještě jednou mírně zahřejeme, obsah propasírujeme přes čisté plátno, listy, květy a stonky vymačkáme a takto získanou mast naplníme do uzavíratelných sklenic.

Přesličkový obklad

Vedle obkladu se švédskými kapkami doporučuji záparné přesličkové obklady. Podle snášenlivosti a závažnosti onemocnění přikládáme denně až tři obklady. První z nich ráno, dříve než vstaneme, druhý odpoledne a třetí na celou noc.

Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do sta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Poté obsah síta vyklopíme na čísté plátno a přiložíme ho na játra a slezinu. Obklad zafixujeme teplým šátkem.

Úplná mateřídoušková koupel

Alespoň jednou za měsíc bychom měli provést úplnou mateřídouškovou koupel: 200g mateřídoušky namáčíme 12 hodin v 5 litrovém kbelíku studené vody. Poté výluh zahřejeme a přilijeme do vody ke koupeli. Srdce koupajícího se přitom musí být nad vodou. Koupel trvá 20 minut. Po koupeli se neotíráme osuškou, ale zabalíme se do županu a hodinu se potíme v posteli.

Leukémie, akutní lymfoblastická leukémie, akutní myeloidní leukémie

Vrbové listy extrakt

Tinktura (esence)

Tinktury jsou rovněž výluhy, které připravujeme pomocí 38-40% režné nebo ovocné pálenky. Láhev nebo jinou uzavíratelnou nádobu naplníme volně až po hrdlo příslušnými bylinami a zalijeme režnou nebo ovocnou pálenkou. Láhev dobře uzavřeme, 14 dní nebo i déle necháme stát na teplém místě (asi 20 stupňů Celsia), čas od času láhví zatřepeme, poté obsah scedíme a zbytky bylin vymačkáme. Tinktury se užívají vnitřně po kapkách, zředěné čajem, zevně se používají k obkladům nebo potírání.

Promyelotická leukémie

Bobkový list

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x