Léčba rakoviny prsu (nejen) podle Marie Treben

PRS – RAKOVINA

Podle následujících pokynů a receptů byste se měly řídit před operací i po ní. Čím dříve nasadíte byliny, tím vyšší bude naděje, že se vyhnete ablaci. Neboť jako následek odstranění prsu se pro ženu vynořuje další, psychologický problém. Jen málo žen, velmi silných osobností, se dokáže duševně vyrovnat se ztrátou ženských atributů. Mnoho žen se po amputaci prsu cítí méněcenných, navěky vyloučených  ze společnosti, a utíká se do izolace, v níž chřadnou na těle  i na duši. Při nejmenších náznacích uzlíků nebo zatvrdnutí, dlouho před tím, než bude k dispozici lékařský nález, byste proto měly začít s následující bylinnou kúrou.

Měsíčková mast – Zevně používáme měsíčkovou mast, kterou prs několikrát denně potíráme. Pokud již operace proběhla, potíráme jizvy až do podpaždí. Pro vyhlazení pokožky používáme scezené zbytky měsíčkové masti, které můžeme zahřát a 4krát až 5krát použít jako teplý obklad. Na pánvičce rozehřejeme 250g čistého vepřového sádla a nasypeme do něj vrchovatou hrst listů, květů a stonků měsíčku. Vše necháme zpěnit, dobře promícháme a odstavíme. Pánev přikryjeme a necháme přes noc vychladnout. Druhý den znovu mírně zahřejeme, obsah přepasírujeme přes čisté plátno, listy, květy a stonky vymačkáme a získanou mast naplníme do uzavíratelných sklenic.

Přesličkový obklad – Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Poté obsah síta vyklopíme na čisté plátno a vše přiložíme na bolavé prsy. Obklad zafiksujeme teplým šátkem a necháme ho působit několik hodin nebo i přes noc.

Čajová směs – Smícháme 100g kopřivy, 300g měsíčku a 100g řebříčku. Vrchovatou čajovou lžičku na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty luhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 6-8 šálků. Z praktických důvodů si denní dávku naplníme do vyhřáté termosky.

Švédské kapky – S uvedeným čajem užíváme denně švédské kapky. jedna lžíce přijde na půl šálku čaje, který po doušcích vypijeme z poloviny před každým ze tří hlavních jídel a z poloviny po něm. Při výskytu bolestí přikládáme střídavě obklady se švédskými kapkami a přesličkové obklady.

Obklad se švédskými kapkami – Před přiložením potřeme prsy měsíčkovou mastí, aby alkohol v obkladu nezbavoval kůži tuku. Na vatový tampon nakapeme švédské kapky a přiložíme ho. Na ochranu před chladem přes něj položíme vrstvu suché vaty, kterou zakryjeme plastovou folií na ochranu oblečení; obklad zafiksujeme teplým šátkem. Obklad se švédskými kapkami necháme podle snášenlivosti působit 2-4 hodiny nebo celou noc.

Játra

Kapusta hlávková

Liči

Sojové boby

Sojové mléko

Tofu

Žen šen

Mléčné výrobky kysané (snižují riziko onemocnění)

Hořká dýně a hořká okurka (Mormodika) (Karcinom prsu)

Limetka (Karcinom prsu)

Mango (Karcinom prsu)

Olivy a olivový olej (Karcinom prsu)

artyčoky, bazalka, celer (apigenin), petržel (Karcinom prsu)

Řepkový olej (karcinom prsu, redukce velikosti nádoru)

PRS nádor u žen po přechodu
  • houby
  • červené víno (zdravotně)

 

>>bylinná léčba ženských potíží<<

Solné obvazy na rakovinu

Termografie prsu

Vyšetření přístrojem MEIK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x