Byliny, ovoce, zelenina na ženská onemocnění

Je to výtah z knih od Marie Treben – Moje léčivé rostliny – Byliny z Boží zahrady – Zdraví z boží lékárny – Maria Treben

100 nejúčinnějších zabijáků rakoviny Sven-David Müller

Průběžně doplňováno o další byliny, ovoce, zeleninu,…..

Aktualizace 2.8.2021


DĚLOHA

 • krvácení – Kokoška pastuší tobolka
 • onemocnění – Svízel
 • poruchy – Jmelí bílé
 • rakovina – kapusta hlávková
 • svalový nádor – Řebříček obecný
 • výhřez – Kokoška pastuší tobolka, Kontryhel obecný

DĚLOŽNÍ ČÍPEK

 • rakovina – plody opuncie

ENDOMETRIOZA

 • pivoňka

HORMONY

 • špatná funkce – Jmelí bílé

CHLUPY NA TVÁŘI, NA RUKOU A NOHOU (špatná fuknce ledvin) – Vlaštovičník větší

KARCINOM PRSU

 • extrakt ze zelených rajčat
 • guggulsteron
 • artyčoky, bazalka, celer (apigenin), petržel
 • řepkový olej (redukce velikosti nádoru)

KLIMAKTERIUM

 • potíže – Jmelí bílé, Kokoška pastuší tobolka, Řebříček obecný

KOJENÍ A TVORBA MLÉKA

 • černý kmín (černucha setá)
 • květ černého bezu na tvorbu mléka

LYMFATICKÉ ŽLÁZY – Svízel, Třezalka tečkovaná

MENSTRUACE

 • bolestivá – černý kmín (černucha setá), pivoňka
 • křeče – Mateřídouška obecná
 • poruchy – Heřmánek pravý, Kontryhel pravý, Pitulník žlutý, Řebříček obecný
 • krvácení – Kokoška pastuší tobolka
 • opožděná – černý kmín (černucha setá)
 • nepravidelná – pivoňka

MIGRÉNA – Prvosenka jarní, Řebříček obecný, bez černý – bezinky

NEPLODNOST – Jmelí bílé, černý kmín (černucha setá), pivoňka

PMS – červený jetel luční

POROD – Mateřídouška obecná, Svízel

 • těžký – Kontryhel obecný, Kopřiva dvoudomá
 • zranění – Kontryhel obecný

POTRAT (pro snadnější otěhotnění)- Kontryhel obecný, Mateřídouška obecná

PUBERTA

 • potíže – Kontryhel obecný

RAKOVINA – Jmelí bílé, Měsíček lékařský, Švédské kapky

 • dělohy – Řebříček obecný
 • černý kmín (černucha setá) – užívá se k prevenci rakoviny, snižuje růst nádorových buněk o 50 %, zpomaluje některé tvorby rakoviny
 • černý bez – prevence rakoviny všeho druhu

SVRBĚNÍ V POCHVĚ – Řebříček obecný

VAJEČNÍKY

 • rakovina – plody opuncie, guggulsteron
 • zánět – Řebříček obecný
 • výtok – Přeslička rolní, Řebříček obecný

Recepty na přípravu bylin k užití (někde je uveden jen název receptu, aby nebyl duplicitně postup)

HORMONÁLNÍ PORUCHY

Jmelí – Vrchovatou čajovou lžičku jmelí namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Poté studený výluh zahřejeme a scedíme. Denně bychom měli vypít alespoň dva šálky, jeden ráno a jeden večer. Z praktických důvodů si denní dávku naplníme do vyhřáté termosky.

KLIMAKTERIUM

Kontryhel – vrchovatou čajovou lžičku kontryhele na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme během dne až tři šálky čaje.

Řebříčková sedací koupel – jednou až dvakrát týdně bychom v případě VÝTOKU měly provést řebříčkovou sedací koupel. 100g řebříčku namáčíme 12 hodin v 5 litrovém kbelíku studené vody. Poté výluh zahřejeme, scedíme a přilijeme do vody ke koupeli. Ledviny koupajícího se přitom musí být ponořené. Koupel trvá 20 minut. Po koupeli se neotíráme osuškou, ale zabalíme se do županu a hodinu se potíme v posteli.

Rdesno ptačí – vrchovatou čajovou lžičku rdesna ptačího na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme během dne dva šálky čaje. Tento čaj použijeme i při MENSTRUAČNÍCH PORUCHÁCH.

Ořešák – dvě vrchovaté čajové lžičky ořešákového listu namáčíme 12 hodin v 1/2 litru studené vody. Poté výluh zahřejeme a scedíme. Tímto silným nálevem omýváme zevně pochvu.

Přesličková sedací koupel – provádíme střídavě s řebříčkovou sedací koupelí. Příprava jako u řebříčkové sedací koupele.

Švédské kapky – s jedním z uvedených čajů užíváme denně tři čajové lžičky švédských kapek. Jedna čajová lžička na půl šálku čaje, který vypijeme z poloviny před  a z poloviny po každém jídle.

LYMFATICKÉ ŽLÁZY

Zevně ošetřujeme onemocnění lymfatických žláz potíráním a obklady, jakož i měsíčkovou mastí. Po provedené operaci jsou vhodné také obklady švédskými kapkami a s přesličkou.

Třezalka – Láhev naplníme čertvými květy a poupaty třezalky a zalijeme olejem, tak aby květy byly ponořené. Lahev postavíme na tři týdny do tepla. Časem se olej zbarvá do červena. Nemocné žlázy olejem několikrát denně potíráme. Používáme i při otoku lymfatických žláz.

Dobromyslový olej – Láhev naplníme dobromyslí, zalijeme olejem a necháme tři týdny stát v teple. Dobromyslovým olejem potíráme nemocné žlázy.

Přikládání čerstvých listů – Přikládáme kaši z čerstvých listů svízele, devětsilu, jitrocele kopinatého nebo většího nebo čerstvé listy a stonky měsíčku, které omyjeme a na válu rozmačkáme válečkem na nudle. Čerstvou listovou kaši přikládáme na nemocné lymfatické žlázy. Přikládat bychom měli všechny uvedené byliny, dokud pacient nezjistí, která rostlina má nejpříjemnější a nejblahodárnější účinek.

Čajová směs – dobře promícháme 100g kopřivy, 100g řebříčku, 300g měsíčku a 100g přesličky. Vrchovatou lžičku této směsi bylin a na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 6 – 8 šálků čaje.

LYMFATICKÉ ŽLÁZY PORUCHA

Svízel – Vrchovatou lžičku svízele na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 2-3 šálky čaje.

LYMFATICKÉ ŽLÁZY RAKOVINA

Měsíčková mast – na pánvičce rozehřejeme 250g čistého vepřového sádla a nasypeme do něj vrchovatou hrst listů, květů a stonků měsíčku. Vše necháme zpěnit, dobře promícháme a odstavíme. Pánev přikryjeme a necháme přes noc vychladnout. Druhý den znovu mírně zahřejeme, obsah přepasírujeme přes čisté plátno, listy, květy a stonky vymačkáme a získanou mast naplníme do uzavíratelných sklenic. Mastí potíráme lymfatické žlázy.

Poznámka octomaník – měsíčkovou mastí je vhodné natírat části těla, která jsou ozařována při rakovině.

Záparný přesličkový obklad – Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Síto vyklopíme na čisté plátno a přiložíme ho na bolavé žlázy. Obklad zafiksujeme teplým šátkem a necháme ho několik hodin působit – lze nechat i přes celou noc.

MENSTRUACE NEPRAVIDELNÁ

Kokoška – Kokoškový čaj je rovněž účinnýám lékem na regulaci menstruace v pubertě. Vrchovatou čajovou lžičku na jeden šálek spaříme horkou vodou, půl minuty vyluhujeme a scedíme. Týden před vypočítaným začátkem menstruace pijeme po doušcích 2 šálky čaje denně. V případě MENSTRUAČNÍCH PORUCH zahájíme čajovou kúru 8-10 dní před menstruací a až do jejího začátku pijeme dva šálky denně.

Třezalka – Nepravidelnost měsíčního cyklu, které bývají během puberty častým problémem, napravíme čajem: vrchovatou čajovou lžičku na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích pijeme delší čas denně 2 šálky.

Čajová směs – nepravidelnost měsíčního cyklu a při vynechávání menstruace v pubertě: stejný díl kontryhele a řebříčku; vrchovatou čajovou lžičku této směsi bylin na jeden šálek čaje  spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích pijeme delší čas denně dva šálky čaje.

MENSTRUACE PORUCHY

Kontryhel – vrchovatou čajovou lžičku na jeden šálek čaje, spaříme horkou vodou, půl minuty luhujeme, scedíme a po doušcích vypijeme 2-3 šálky denně. Při poruchách cyklu v pubertě je vhodná čajová směs z kontryhele a řebříčku (1:1). Příprava a konzumace stejně jako čaj z kontryhele.

Heřmánek – pomáhá při poruchách menstruace a nepravidelnostech, jako je vynechání pravidelného měsíčního cyklu. Vrchovatou čajovou lžičku heřmánku na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně až tři šálky.

Jmelí – vrchovatou čajovou lžičku jmelí namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Poté studený výluh zahřejeme a scedíme. Podle intenzity obtíží vypijeme denně až 3 šálky. Z praktických důvodů si denní dávku naplníme do vyhřáté termosky.

Řebříček – Při vynechání menstruace a nepravidelnostech v pubertě pomůže jeden šálek řebříčkového čaje denně – ráno nalačno. Vrchovatou čajovou lžičku řebříčku na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.

Hluchavka – Vrchovatou čajovou lžičku hluchavky na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně dva šálky.

Mateřídouška – Nepravidelnosti cyklu reguluje mateřídouškový čaj. Vrchovatou čajovou lžičku mateřídoušky na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně dva šálky.

Polštářek s mateřídouškou – Křeče spojené s menstruací zmírníme pomocí mateřídouškového polštářku. Vhodně velký povlak na polštářek naplníme sušenými květy a stonky mateřídoušky a před spaním ho položíme na podřišek.

Čekanka – Vrchovatou čajovou lžičku čekanky na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme ráno jeden šálky.

Čajová směs – Při velmi silném menstruačním krvácení se osvědčila tato směs: 25g květu arniky, 50g kořene kozlíku. 25g puchratky kadeřavé, 25g meduňky, 25g šalvěje, 25g řebříčku. Byliny důkladně promícháme. Vrchovatou čajovou lžičku této směsi na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme jeden šálek před snídaní. Tento čaj bychom měli pít delší dobu, i když se měsíční krvácení znormalizují.

NEPLODNOST

Přestat konzumovat alkohol a cigarety.

Kontryhel – Vrchovatou čajovou lžičku kontryhele na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně čtyři šálky.

Kokošková esence – Čerstvě natrhanou kokošku naplníme do láhve a zalijeme 38-40% režnou pálenkou. Lahev postavíme alespoň na dva týdny do tepla. Takto získanou kokoškovou esencí si potíráme podbřišek.

Bolševníková esence – Nadrobno nasekané listy a výhony bolševníku obecného naplníme do láhve a zalijeme 38-40% režnou pálenkou. Láhev postavíme na dva týdny do tepla. Takto získané esence užíváme dvakrát denně 30 kapek ve výše uvedeném kontryhelovém čaji.

Jmelí – Ženy, jejich touha po dítěti zůstává nenaplněná, by měly užívat denně 25 kapek jmelí, ráno na lačný žaludek a večer před spaním. Kapky ze jmelí lze zakoupit v lékárnách a prodejnách léčivých rostlin (nevím jak v Česku-pozn octomaník). Kdo si chce kapky zhotovit sám, musí čerstvě natrhané jmelí důkladně omýt a ještě vlhké dát do odšťavňovače.

POTRAT (zabránění)

Kontryhel – Aby se předešlo potratu, měla by těhotná žena od třetího měsíce pít denně kontryhelový čaj. Vrchovatou čajovou lžičku kontryhele na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně až čtyři šálky. Používá se i při VAJEČNÍKY-ZÁNĚT-počet šálků za den 2-4.

Habr – Mladé výhonky habru, užívané delší dobu, působí preventivně proti potratu. Hrst čerstvých listových vrcholků svaříme v 1/2 litru mléka. Do scezeného mléka dáme jeden žloutek a pomocí jíšky spojíme v polévku. Několik týdnů, bez obav i třeba měsíce, jime talíř této polévky k večeři.

Mateřídouška – Vrchovatou čajovou lžičku mateřídoušky na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně dva šálky.

Čajová směs – stejný díl kontryhele a řebříčku; vrchovatou čajovou lžičku této směsi bylin na jeden šálek čaje  spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích pijeme denně dva až tři šálky čaje.

VÝTOK

Řebříček – Vrchovatou čajovou lžičku řebříčku na jeden šálek spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.

PRS – OTOK

Kojící matky si často stěžují na oteklá prsa. Úlevu přinese záparný kokoškový obklad. Dvě vrchovaté hrsti kokoškové natě dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára byliny napaří. Obsah síta vyklopíme na čísté plátno, které přiložíme na oteklá prsa. Na ochranu před chladem obklad kryjeme měkkým, teplým šátkem.

PRS – VŘED

Měsíčková mast – Měsíčkovou mastí několikrát denné potíráme několikrát denně. Pokud byla již provedena operace, potíráme mastí rozsáhlé jizvy. Na pánvičce rozehřejeme 250g čistého vepřového sádla a nasypeme do něj vrchovatou hrst listů, květů a stonků měsíčku. Vše necháme zpěnit, dobře promícháme a odstavíme. Pánev přikryjeme a necháme přes noc vychladnout. Druhý den znovu mírně zahřejeme, obsah přepasírujeme přes čisté plátno, listy, květy a stonky vymačkáme a získanou mast naplníme do uzavíratelných sklenic.

PRS – RAKOVINA

Podle následujících pokynů a receptů byste se měly řídit před operací i po ní. Čím dříve nasadíte byliny, tím vyšší bude naděje, že se vyhnete ablaci. Neboť jako následek odstranění prsu se pro ženu vynořuje další, psychologický problém. Jen málo žen, velmi silných osobností, se dokáže duševně vyrovnat se ztrátou ženských atributů. Mnoho žen se po amputaci prsu cítí méněcenných, navěky vyloučených  ze společnosti, a utíká se do izolace, v níž chřadnou na těle  i na duši. Při nejmenších náznacích uzlíků nebo zatvrdnutí, dlouho před tím, než bude k dispozici lékařský nález, byste proto měly začít s následující bylinnou kúrou.

Měsíčková mast – Zevně používáme měsíčkovou mast, kterou prs několikrát denně potíráme. Pokud již operace proběhla, potíráme jizvy až do podpaždí. Pro vyhlazení pokožky používáme scezené zbytky měsíčkové masti, které můžeme zahřát a 4krát až 5krát použít jako teplý obklad. Na pánvičce rozehřejeme 250g čistého vepřového sádla a nasypeme do něj vrchovatou hrst listů, květů a stonků měsíčku. Vše necháme zpěnit, dobře promícháme a odstavíme. Pánev přikryjeme a necháme přes noc vychladnout. Druhý den znovu mírně zahřejeme, obsah přepasírujeme přes čisté plátno, listy, květy a stonky vymačkáme a získanou mast naplníme do uzavíratelných sklenic.

Přesličkový obklad – Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Poté obsah síta vyklopíme na čisté plátno a vše přiložíme na bolavé prsy. Obklad zafiksujeme teplým šátkem a necháme ho působit několik hodin nebo i přes noc.

Čajová směs – Smícháme 100g kopřivy, 300g měsíčku a 100g řebříčku. Vrchovatou čajovou lžičku na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty luhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 6-8 šálků. Z praktických důvodů si denní dávku naplníme do vyhřáté termosky.

Švédské kapky – S uvedeným čajem užíváme denně švédské kapky. jedna lžíce přijde na půl šálku čaje, který po doušcích vypijeme z poloviny před každým ze tří hlavních jídel a z poloviny po něm. Při výskytu bolestí přikládáme střídavě obklady se švédskými kapkami a přesličkové obklady.

Obklad se švédskými kapkami – Před přiložením potřeme prsy měsíčkovou mastí, aby alkohol v obkladu nezbavoval kůži tuku. Na vatový tampon nakapeme švédské kapky a přiložíme ho. Na ochranu před chladem přes něj položíme vrstvu suché vaty, kterou zakryjeme plastovou folií na ochranu oblečení; obklad zafiksujeme teplým šátkem. Obklad se švédskými kapkami necháme podle snášenlivosti působit 2-4 hodiny nebo celou noc.

 • artyčoky, bazalka, celer (apigenin), petrželpotlačuje růst různých nádorů a potlačuje tvorbu nových krevních kapilár v nejen karcinomech prsu
 • Sojové boby
 • Sojové mléko
 • Tofu
 • Žen šen

RAKOVINA ŽENSKÝCH ORGÁNŮ

čajová směs – U zhoubných onemocnění VAJEČNÍKŮ A DĚLOHY doporučuji čajovou směs ze 300g měsíčku a 300g řebříčku. Na jeden šálek čaje přitom přijde vrchovaté čajová lžička této směsi bylin, kterou spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 6-8 šálků čaje.

Švédské kapky – s uvedeným čajem ze směsi bylin užíváme třikrát denně polévkovou lžící švédských kapek. Jedna lžíce na půl šálku čaje, který vypijeme z poloviny před jídlem a z poloviny po jídle.

Obklad švédskými kapkami – Je-li onemocnění pohlavních orgánů spojeno se silnými bolestmi, přikládáme přes den na 4 hodiny obklad se švédskými kapkami. Kůži nejdříve potřeme měsíčkovou mastí, aby ji alkohol ve švédských kapkách nezbavoval tuku. Na vatový tampom vhodné velikosti nakapeme ěvédské kapky a přiložíme ho. Na ochranu před chladem na něj položíme vrstvu suché vaty a olastovou folii (stačí i igelitový sáček pozn octomaník). Teplým šátkem obklad zafiksujeme a necháme 4 hodiny působit.

Měsíčková mast – Na pánvičce rozehřejeme 250g čistého vepřového sádla a nasypeme do něj vrchovatou hrst listů, květů a stonků měsíčku. Vše necháme zpěnit, dobře promícháme a odstavíme. Pánev přikryjeme a necháme přes noc vychladnout. Druhý den znovu mírně zahřejeme, obsah přepasírujeme přes čisté plátno, listy, květy a stonky vymačkáme a získanou mast naplníme do uzavíratelných sklenic.

Přesličkový obklad – Při prudkých bolestech přikládáme vedle obkladu se švédskými kapkami také záparné přesličkové obklady. Podle intenzity bolestí doporučuji celkem tři obklady. Jeden hned ráno, pacientka pak musí s přesličkovým obkladem zůstat v posteli, druhý odpoledna a další na noc. Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Obsah síta vyklopíme na čisté plátno a jako teplý obklad přiložíme na podbřišek. Teplým šátkem obklad zafiksujeme. Také se používá u VAJEČNÍKY – ONEMOCNĚNÍ – Pacient by měl zůstat v posteli dokud obklad nevychladne.

Řebříčková sedací koupel – Pacientka by měla třikrát týdně – pokud ji snese, pak i klidně denně- provést tuto koupel. 100g řebříčku namáčíme 12 hodin v 5 litrovém kbelíku studené vody. Poté výluh zahřejeme, scedíme a přilijeme do vody ke koupeli. Ledviny koupajícího se přitom musí být ponořené. Koupel trvá 20 minut. Po koupeli se neotíráme osuškou, ale zabalíme se do županu a hodinu se potíme v posteli. Používá se i při ONEMOCNĚNÍ VAJEČNÍKŮ a VAJEČNÍKY-ZÁNĚT.

DĚLOHA – ONEMOCNĚNÍ (krvácení z dělohy)

Kokoška – Vrchovatou čajovou lžičku kokošky na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 2-3 šálky čaje. Díky schopnosti kokošky zastavovat krvácení je tato bylina velmi dobrým lékem především při krvácení z dělohy.

Přeslička – Tři vrchovaté čajové lžičky na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty luhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 1-2 šálky. Přeslička pomáhá zastavovat krvácení, pomůže při krvácení z dělohy.

DĚLOHA – SNÍŽENÍ A VÝHŘEZ

Čaj z kontryhele, kokošková esence, řebříčková sedací koupel

Při vyhřeznutí dělohy začínáme s masáží zevně, počínajíc od pochvy směrem nahoru.

ŽENSKÉ NEMOCI

Čaj z kontryhele 2-4 šálky, čaj z hluchavky 2 šálky

ŽENSKÉ POHLAVNÍ ORGÁNY

Čaj z kontryhele – hojí poranění po porodu, léčí ochabnutí tkáně rodidel a sklon k potratům, záněty ženských pohlsvních orgánů

Heřmánkový čaj – nespecifikované ženské obtíže; na jeden šálek jedna čajová lžička heřmánku, spaříme horkou vodou, necháme vyluhovat, scedíme a po dpoušcích vypijeme 2-3 šálky čaje.

Šalvějová sedací koupel – Ženy s onemocněním pohlavních orgánů by měly jedenkrát týdně provést tuto koupel: 100g šalvěje namáčíme 12 hodin v 5litrovém kbelíku studené vody. Poté výluh zahřejeme, scedíme a přilijkeme do vody ke koupeli. Ledviny musí být ponořeny, koupel trvá 20 minut, po koupeli se neotíráme, ale zabalíme se do županu a hodinu se potíme v posteli.

Řebříčkový čaj – při onemcnění ženských pohlavních orgánů doporučoval farář Kneipp tento čaj, jehož máme vypít tolik, kolik sneseme. Jedna čajová lžička na jeden šálek čaje, spaříme horkou vodou, necháme půl minuty luhovat, scedíme a po doušcích vypijeme až 8 šálků čaje.

Čaj z hluchavky – pít s uvedenými čaji při těžkých onemocněních pohlavních orgánů – vypít 2 šálky.

Mateřídouškový čaj – při onemocnění ženských pohlavních orgánů doprovázených křečovitými bolestmi vypít během dne 2 šálky tohoto čaje.

Matěřídouškový polštářek – zevní léčení těchto bolestí.

Odkazy

O ženách a jejich ňadrech

Solné obvazy na rakovinu ňader

Děloha – léčivé klenoty

Bylinná nápařka

Rakovina prsu přírodně MT

Neduhy těla přírodně……

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x