Solné obvazy léčí i rakovinu

Tento příběh byl nalezen ve starých novinách. Informuje v něm o úžasných léčivých vlastnostech soli, kterou využívali ještě během druhé světové války k léčení zraněných vojáků.

Během Velké Vlastenecké války pracoval jsem starší operační sestrou v polních госпиталях s chirurgem I. I. Ščeglovym. Na rozdíl od jiných lékařů se úspěšně používal při léčbě zraněných hypertenzeční roztok kuchyňské soli. 

V ambulanci, o níž byla řeč, chirurg navrhl, abych zkusil solný roztok při léčbě nádorů. Prvním takovým pacientem se ukázala  žena s onkologickým mateřským znaménkem na tváři. Upozornila na toto mateřské znaménko před půl rokem. Za tu dobu mateřské znaménko zarudnulo, zvětšilo se, z toho vynikalo šedo-hnědou kapalinou. Rozhodla jsem se udělat jí solný obvaz. Po první obvazu nádor zbledl a zmenšil se.
Po druhé, ještě více zbledla a jak by se stáhlo. Výtok přestal. A po čtvrtém přiložení mateřské znaménko získalo svůj původní vzhled. Z pátého přiložení léčba skončila bez operativního zásahu.

 Pak byla mladá dívka s adenomem prsu. Ji čekala operace. Poradila jsem pacientce před operací dělat solný obvaz na hrudníku v průběhu několika týdnů. Představte si, že operace nebyla potřebná.

 Přes půl roku se u ní také vznikl adenom na druhém prsu. A opět to vyléčila hypertenzními obvazy bez operace. Po 9 letech jsem zavolala své pacientce. Ona odpověděla, že úspěšně dokončila VŠ, cítí se dobře, relapsy nemoci nebyly, a na památku adenomu zůstaly jen malé zatvrdliny na hrudi. Myslím, že jsou to oloupané buňky bývalých nádorů, neškodný pro tělo.
V roce 1966 se ke mně obrátila studentka s adenomem prsu. Lékař, který ji diagnostikoval, doporučil operaci. Poradila jsem pacientce před operací několik dnů aplikovat na prsa solný obvaz. Obvazy pomohly – chirurgické intervence nebylo potřeba.

Na konci roku 1969 s rakovinnými nádory na obou prsních žlázách se na mně obrátila další žena – vědecký pracovník muzea. Její diagnóza a směr operace podepsal profesor medicíny. Sůl opět pomohla – nádor se rozpustil bez operace. Je pravda, že tato žena měla také zatvrdliny na místě nádorů.

Fotka uživatele ღ Michelle ღ.

Shrnutí výsledků mých 25letých pozorování o použití hypertonického fyziologického roztoku pro léčebné účely jsem dospěla k následujícím závěrům.

1. 10% roztok stolní soli – aktivní sorbent. Sůl interaguje s vodou nejen přímým kontaktem, ale také vzduchem, materiálem, tělesnými tkáněmi. Přijímaný uvnitř těla solí absorbuje a udržuje tekutinu v dutinách a buňkách a lokalizuje ji ve svých místech. Používá se zvenčí (solí), sůl přichází do styku s tkáňovou tekutinou a sání ji absorbuje přes kůži a sliznice.

Objem absorbovaný obvazem je přímo úměrný objemu vzduchu vylučovaného z obvazu. Proto efekt obvazu závisí na tom, kolik je prodyšný (hygroskopický), který naopak závisí na materiálu použitém pro obvaz, jeho tloušťce.

2. Soli působí lokálně: pouze na nemocný orgán, postiženou oblast, pronikající do hloubky. Jako kapalná vstřebává z podkoží do stoupá tkáňové tekutiny z hlubších vrstev, nesoucí patogenní začátek: bakterie, viry, anorganické látky, jedy, atd

Tak, v době, kdy se akce odehrává bandáže obnovy kapaliny v tělesných tkání pacienta a dezinfekce – čištění od patogenního faktoru, a proto odstranění patologického procesu. V tomto případě tkáně působí jako druh filtru, který prochází mikroorganismy a částice hmoty, které mají objem menší než mezera mezi intersticiálními póry.

3. Obvaz s hypertonickým roztokem stolní soli působí neustále. Terapeutický výsledek se dosáhne během 7-10 dnů. V některých případech je zapotřebí delší doba.

Jak aplikovat solný obvaz

S adenomy, mastopatií a rakovinou prsu. Obvykle se na obou mléčných žlázách aplikuje čtyřvrstvá, hustá, ale ne-stlačující sůl. Aplikujte v noci a uchovávejte 8-10 hodin. Doba trvání léčby je 2 týdny, s rakovinou 3 týdny. U některých lidí může bandáž na hrudi oslabovat rytmus srdeční činnosti, v tomto případě uložit obvaz za den.

Podmínky použití fyziologického roztoku

1. Slaný roztok lze použít pouze v obvazu, ale v žádném případě v kompresi, protože obvaz musí být prodyšný.

2. Koncentrace soli v roztoku by neměla překročit 10%. Obvaz z roztoku s vyšší koncentrací způsobuje bolest v oblasti aplikace a destrukci kapilár v tkáních. 8% roztok – 2 čajové lžičky stolní soli na 250 ml vody – používají se v obvazech pro děti, 10% u dospělých – 2 lžičky stolní soli na 200 ml vody. Voda může být běžná, ne nezbytně destilovaná.

3. Před ošetřením omyjte tělo teplou vodou a mýdlem a po proceduře opláchněte tělo teplým, vlhkým utěrákem.

4. Obvazový materiál musí být hygroskopický a čistý, zbavený zbytků mastnoty, mastí, alkoholu, jódu. Kůže těla by měla být také čistá. Pro obvaz je lepší použít lněné nebo bavlněné tkaniny, ale ne nové, ale opakovaně umyté. Ideální volba – gáza.

5. Prádlo, bavlněný materiál, ručník se skládá do nejvýše 4 vrstev, gáza – až 8 vrstev. Pouze s prodyšným obvazem je sání tkáňové tekutiny.

6. Vzhledem k cirkulaci roztoku a vzduchu způsobuje obvaz pocit chladu. Obvaz by měl být namáčen horkým hypertonickým roztokem (60-70 stupňů). Před aplikací bandáže se trochu můžete trochu vychladnout a otřásat vzduchem.

7. Obvaz musí mít střední vlhkost, není příliš suchý, ale příliš vlhký. Udržujte obvaz na místě bolesti po dobu 10-15 hodin.
Obvaz s hypertonickým roztokem stolní soli postupuje postupně. Terapeutický výsledek je dosažen během 7-10 dnů, a někdy více.

8. Nepokládejte nic přes obvazy. Ale zabezpečte obvaz namočený v roztoku, je nutno obvaz dát pevně dost k tělu: širokým obvazem na trupu, břicho, hrudník, a úzký – na prstech, rukou, nohou, obličeje, hlavy.

Ramenní pás je obtočený osmičkou, přes podpaží zezadu. Při plicních procesech (bez krvácení v žádném případě!), Obvaz je umístěn na zádech, snaží se dostat co nejpřesněji na bolavé místo. Bandáž hrudníku by měla být těsná, ale ne tlačící na dýchání.

Praxe aplikování solných obvazů.

Někdo se bude ptát: kam se lékaři dívají, když je obvaz s hypertonickým roztokem tak účinný, proč není tento způsob léčby široce používán? Je to velmi jednoduché – lékaři jsou v zajetí léčby farmalobby. Farmaceutické firmy nabízejí stále více nových a dražších léků. Bohužel medicína je také podnikání. Problém s hypertonickým řešením je, že je příliš jednoduché a levné. Mezitím mě život přesvědčuje, že takové obvazy jsou skvělým nástrojem v boji proti mnoha onemocněním.

Nechci zmínit adresy, jména, příjmení. Chcete – věřte tomu, nebo – ne, ale 4 vrstvy bandáže solného obvazu z bavlněných ručníků, položený na obou prsou na 8-9 hodiny v noci, pomohl ženě zbavit se dvou týdnů rakoviny prsu. Moje přítelkyně pomocí slaných tampónů, uložených přímo na děložní čípku po dobu 15 hodin, potýkala se s rakovinou děložního hrdla. Po 2 týdnech léčby byl nádor 2 až 3krát zmenšen, byl mírnější a růst se zastavil. To zůstává dodnes.

Slaný roztok lze použít pouze v obvazu, avšak nikoli v kompresi. Koncentrace soli v roztoku by neměla přesáhnout 10%, ale ne klesnout pod 8%.

Obvaz s roztokem o větší koncentraci může vést ke zničení kapilár v tkáních v oblasti překrytí.

Je velmi důležité vybrat materiál pro obvaz. Musí to být hygroskopické. To znamená, že se snadno mokrý bez zbytků tuku, mastí, alkoholu, jódu. Jsou nepřípustné na pokožce, na níž je Bandáž aplikována.

Nejlépe je použít lněné a bavlněné tkaniny (ručník), mnohokrát v užívání a více než jednou umyté. Nakonec můžete použít gázu. Ten je složen ze 8 vrstev. Všechny ostatní materiály – ve 4 vrstvách.

Při aplikaci obvazu by měl být roztok dostatečně horký. Stlačte obvazový materiál tak, aby nebyl příliš suchý a příliš vlhký.

Při mastitidě, аdenomu, rakovině jednoho prsu je obvaz s 9-10-% roztokem vyroben z jednoho „oplatkového“ ručníku, složeného ze 3-4 vrstev napříč pásem 25 cm šířka pásu vyžaduje se na obě prsa.
Prsní nemoc a jiné zánětlivé procesy prsních žláz se léčí obvazem od jednoho do dvou týdnů, nádory – 3 týdny (1. – každý den, a zbytek – přes noc). Provádí se na noc a trvá 9-10 hodin.

Zdroje 12

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x