Polštářek z himalajské soli

Příjemně prohřeje tělo

Bavlněný solný nahřívací polštářek plněný himálajskou koupelovou solí se doma rozhodně neztratí. Může výborně pomoci pro uvolnění a prohřátí pohybového aparátu a je také skvělým relaxačním společníkem, který vám pomůže zapomenout na všechny všední starosti.

Příjemně prohřeje klouby, obratle i ztuhlé svaly a šlachy, čímž dojde k uvolnění a celkovému lepšímu pocitu ve vlastním těle. A nemusíte nikam do wellness centra, hřejivou terapii solí si můžete dopřát i doma.

Nahřátá himálajská sůl má ale také další blahodárné účinky pro naše tělo. Během polštářkové terapie sůl vytahuje z těla škodlivé látky, výborně se prokrvují tkáně a dochází ke zklidnění bolestivých míst.

Upozorňujeme, že látkový vzor polštářku se oproti fotografii může lišit a nemůžeme jej ovlivnit. Sami nevíme, v jakém provedení nám polštářky na sklad přijdou.

Kdy polštářek použít?

Použití solného nahřívacího polštáře je zejména doporučeno pro:

 • Revmatické onemocnění a prochladnutí kloubů.
 • Zablokovanou páteř a ztuhlá záda.
 • Potíže s plotýnkami.
 • Ztuhlé svalstvo.
 • Nachlazené průdušky.
 • Nazlazení močového měchýře a ledvin.

Polštářek je možné používat jako nahřívací nebo chladící – např. při výronu kotníku či jiných bolestivých otocích atd.

Jak solný nahřívací polštářek používat?

Pokud chcete použít solný polštářek pro nahřívání, sůl můžete nahřát na sporáku nebo v troubě.

Vysypte sůl z obalu na pánev a ohřejte nasucho na sporáku. V troubě můžete ohřát přímo v bavlněném obalu (přibližně 10 min při 60 °C). Nikdy neohřívejte v mikrovlnné troubě! Pro nahřátí může posloužit také topení.

Ohřívejte, dokud nebude sůl na dotyk příjemně teplá. Spálit byste se rozhodně neměli. Vsypte sůl zpět do polštářku, zkontrolujte jeho teplotu a můžete přiložit na danou část těla.

Pro použití solného polštářku k chlazení vložte zhruba na půl hodiny do mrazáku a poté přiložte na bolestivé místo.

Jaké jsou účinky himálajské soli?

Malé krystalky přírodní soli umí lidské tělo pěkně rozmazlovat zevnitř i zvenku a mohou mít na naše zdraví blahodárné účinky. A jaké konkrétní účinky sůl tedy má?

 • Vyživuje tělo esenciálními minerálními látkami a stopovými prvky.
 • Je snadno vstřebatelná pro lidský organismus, čímž nedochází k usazování soli v těle a přetěžování organismu.
 • Vyrovnává pH v lidském těle.
 • Upravuje krevní tlak.
 • Pomáhá s vylučováním i těžko odbouratelných, usazených a nežádoucích látek v těle (nestrávené živočišné bílkoviny, těžké kovy, vodní kámen).
 • Snižuje riziko vzniku arteriosklerózy a cévních onemocnění jako je infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda.

Jaký vliv mají vybrané minerály na naši pokožku?

Růžová himálajská sůl, která je využívána značkou Cereus obsahuje např. vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan a další, které jsou pro naše tělo potřebné a mají výborné účinky také na pokožku.

Vápník – má pozitivní vliv na zdraví pokožky. Urychluje regeneraci a obnovu kožních buněk, pomáhá předcházet rakovině kůže a působení škodlivého UV záření. Pomáhá při produkci kožního mazu, čímž působí jako prevence suché pokožky.

Železo – je nezbytná součást pro lidský organismus. Pomáhá po těle distribuovat kyslík a je také nepostradatelnou součástí pro imunitní systém. Železo pomáhá předcházet stárnutí pleti a udržuje svěží vzhled.

Zinek – antioxidant, který má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Pomáhá procesu hojení ran a zánětů, stejně tak jako minimalizuje riziko výskytu nových onemocnění. Zinek obnovuje přirozené pH pokožky. Také udržuje hormonální rovnováhu organismu – zajišťuje řádné fungování mazových žláz a vylučování mazu.

Hořčík – jeho role je pro lidský organismus nedocenitelná. Vytváří základ pro lidský obranný mechanismus. Hořčík zajišťuje, že je kůže lépe hydratovaná a efektivně regeneruje pokožku, eliminuje podráždění a neutralizuje záněty. Také chrání proti volným radikálům a tím zpomaluje stárnutí pleti.

Mangan – má antioxidační účinky a zlepšuje elasticitu pokožky.

Draslík – zajišťuje vláčnost pokožky.

zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x