NÁDORY (Tumory)

Farář Kneipp ve svých spisech poukazuje na to, že přeslička zastaví růst každého nádoru, ať je již obyčejný nebo rakovinový, ba dokonce ho pomalu odstraní. Sama jsem se o tom mohla přesvědčit. Proto se nabízí otázka, proč jsou Kneippovy spisy v tak malé úctě. Mnoho smrtelně nemocných lidí by tu našlo záchranu svého života a také rodinní příslušníci by byli ušetřeni mnohých trápení.
Z mých zkušeností vyplývá, že zábaly ze spařené přesličky výborně pomáhají při všech nádorech.
Vezme se vrchovatá dvouhrst přesličky, dá se do síta, které se zavěsí nad hrnec s vařící vodou (možno použít i pařák na zeleninu a brambory). Zapařená a změklá přeslička se zabalí do lněného ručníku a přiloží se na nádor, vřed, opuchlinu, cystu, nádorově zduřelé žlázy, pigmentový zhoubný nádor (adenom, melanom, papilom). Při velmi těžkých onemocněních se dají obklady hned ráno ještě v posteli a ponechají se přiložené dvě hodiny. Po obědě se dá opět v posteli obklad na dvě hodiny a na noc se obklad přiloží znovu. Důležité je při této kúře paření, které třeba udržovat v teple. Přesličku je možné použít na tři až čtyři obklady. Přes poledne se na čtyři hodiny přiloží obklad ze švédských bylinek. Léčené místo se musí napřed natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku, potom se přiloží vata navlhčená švédskými kapkami, na to se dá suchá vata jako tepelná ochrana, potom se obklad pokryje fólií z umělé hmoty a celé se převáže ručníkem. S tímto obkladem může pacient doma chodit nebo může sedět. Po odstranění obkladu se pokožka zapudruje, aby nenastalo svrbění.
Při nádorech, vředech a opuchlinách, které jsou na povrchu pokožky, se přikládá kaše z listů jitrocele kopinatého nebo většího, stejně tak i z bolševníku (viz kapitolu onemocnění lymfatických žláz). Pokud se procedura dělá pravidelně a bez přestávky, může nastat zlepšení už za pět dní a po deseti až čtrnácti dnech i vyléčení. Dobře působí i natírání nemocného místa čerstvou šťávou ze šťavelu. Získá se tak, že se listy umyjí a ještě vlhké odstředí na domácí odstředivce.Vnitřně se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek čaje z přesličky.
V průběhu dne se vypijí jeden a půl až dva litry čaje ze směsi 300 g měsíčku, 100g řebříčku a 100 g kopřivy. Do tohoto čaje se přidá do šálku šestkrát během dne po jedné hodině tři až pět kapek šťávy ze šťavelu.

Aktualizace 26.2.2018

Zhoubné nádory odvrátíme, pijeme-li v pravidelných intervalech kopřivový čaj – zdroj MT Moje léčivé rostliny

Čaj z kopřiv – Vrchovatou čajovou lžičku kopřivy na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně až 4 šálky čaje.

Zdroj Zdraví z boží lékárny – Maria Treben

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x