Migréna a bolesti hlavy

Migréna

Řebříček

Při pravidelném pití řebříčkového čaje se můžeme migrény úplně zbavit.

Vrchovatou čajovou lžičku řebříčku na jeden šálek čaj e spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně jeden šálek horého čaje.

Prvosenka

Prvosenkový čaj přináší rychlou úlevu. Vrchovatou čajovou lžičku prvosenkového květu na jeden šálek čaje spaříme, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme až dva šálky horkého čaje.

Hlava – bolesti

Kopřiva

Vrchovatou čajovou lžičku kopřivy spaříme 1/4 litrem horké vody, půl minuty vyluhujeme a po doušcích vypijeme. Z praktických důvodů si denní dávku naplníme do vyhřáté termosky. Denně můžeme bez obav vypít až 2 litry čaje.

Řebříček

Vrchovatou čajovou lžičku řebříčku na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, půl minuty vyluhujeme, scedíme a po doušcích vypijeme denně dva šálky.

Prvosenka

Čerstvé nebo sušené vrcholové květní okolíky (na jeden šálek čaje jednu vrchovatou čajovou lžičku) spaříme horkou vodou a necháme půl minuty vyluhovat, dokud se čaj nezbarví mírně do zlatova. Během dne vypijeme po doušcích až tři šálky.

Hloh

Vrchovatou čajovou lžičku hlohu (použijeme list a květ) na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, půl minuty vyluhujeme, scedíme a během dne vypijeme po doušcích dva šálky čaje.

Hlohová esence

Čerstvě natrhané květy a plody (hložinky), od obojího stejné množství, naplníme do lahve a zalijeme 38-40 procentní režnou pálenkou. Lahev musí stát alespoň dva týdny v teple. Takto získané esence užíváme denně 4 až 10 kapek.

Švédské kapky

Při silných bolestech hlavy užíváme s jedním z uvedených bylinných čajů 2-3krát denně jednu polévkovou lžíci švédských kapek. Na 1/8 litru čaje vezmeme jednu polévkovou lžíci švédských kapek. Tato směs je nejúčinnéjšítehdy, užijeme-li ji půl hodiny před jídlem a půl hodiny po jídle, to znamená vždy čtvrt šálku před jídlem a čtvrt po jídle.

Obklad švédskými kapkami

Spánky a čelo potřeme měsíčkovou mastí , aby alkohol nezbavoval kůži tuku. Švédské kapky nakapeme na vatový tampon nebo buničiny vhodné velikosti a přiložíme na bolavou partii hlavy. Tento obklad zafiksujeme obvazem nebo plátnem a necháme ho působit podle snášenlivosti 2-4 hodiny.

Domácí léčebné prostředky

Malý froté ručník navlhčíme studenou vodou – měl by být vlhký, ale nesmí z něj kapat voda – a přes noc ho přiložíme na srdce. Přes něj dáme plastovou folii a suchý ručník jako ochranu před chladem.

Křen selský

Obklady s křenovou kaší pomáhají při ústřelu, bolestech žaludku a migréně.

Zdroj – MT Byliny z Boží zahrady

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Bolesť hlavy
1 rok před

Niektoré faktory spúšťajúce bolesť hlavy môžeme ovplyvniť, a bolesti tak úspešne predísť. Tie ostatné je dobré si aspoň uvedomiť a mať pri sebe prípravky, ktoré od nepríjemných stavov pomôžu.

Back to Top
1
0
Would love your thoughts, please comment.x