Léčivé kameny – klenoty, které uzdravují

Děloha je největší zdroj síly ženy. Děloha, náš nejdrahocennější poklad, je ukryta v nejhlubším nitru a musí být ženou objevena a „vynesena na světlo“. Děloha je otevřená a připravená k přijetí, což je její hlavní vlastností bez ohledu na to, zda si to žena uvědomuje nebo ne. Děloha přijímá nálady, pocity, myšlenky – a ty v ní zůstávají uloženy. U žen, které nemají se svou dělohou kontakt a pravidelně ji nečistí a nepečují o ni, se děloha rychle stává skládkou odpadu, nasáklou bolestí, negativitou a emocemi všeho druhu. To mívá často velmi nepříjemné následky, od nejrůznějších sexuálních problémů a obtíží s menstruací po zákroky, při nichž je ženám operativně děloha odstraněna. Dokud je děloha plná bolesti a utrpení, žena nedokáže své ženství plně vychutnat. (Děloha je rovněž místo, kde trávíme prvních devět měsíců svého života. Nálada, jaká panuje v děloze, je první dojem, který od života dostáváme.)

Aby se žena mohla plně poddat své ženskosti, musí být děloha očištěna a zbavena všech nahromaděných zátěží. Ženská samoléčba přitom nefunguje jako instantní polévka, snadno a rychle, ale je to překrásná dlouhá cesta pro milovnice života. Ke své děloze se proto prosím chovej vždy laskavě a trpělivě.

 

Aby se žena mohla plně poddat své ženskosti, musí být děloha očištěna a zbavena všech nahromaděných zátěží.

Ochrana dělohy

Ženskými klenoty, které slouží pro každodenní ochranu dělohy, jsou energetická vajíčka z různých minerálů. Děloha je otevřená a připravená k příjmu, pohlcuje neustále energii bez ohledu na to, zda si to uvědomuješ nebo ne. Pro ženu je proto důležité a velmi dobré, naučit se dělohu účinně chránit. A k tomu slouží energetická  vajíčka. Energetické vajíčko je možné přikládat zvenčí na dělohu, podbřišek, nebo si ho lze zavést přímo do pochvy (pro ženy, které si nejsou jisté anatomií, doporučujeme začít četbou Ženské pohlaví „pod lupou“ a věnovat také čas pohmatovému samostudiu).

 

A co ženy bez dělohy ?

Nemít dělohu neznamená nestarat se o ni, právě naopak. Na emocionální a energetické rovině jsou všechny informace a pocity zachovány. Ženy bez dělohy by se sebou měly zacházet zvlášť laskavě a jemně, jejich poranění jsou často ukryta ještě hlouběji než u ostatních žen.

Práce s kamennými vajíčky

Při práci s kameny je nejlépe dát na svou intiuci. Už při výběru kamene se můžete řídit svým pocitem a místo studia vlastností kamene si vybrat ten, který se vám „prostě líbí“. Podobně postupujte při očistě, hlavně je důležité do ničeho se nenutit. Možná vám tělo samo napoví kdy čistit a kdy naopak ne. Mnoha ženám například dělá dobře očistit dělohu po sexu, obzvlášť tehdy, když po něm cítí podivnou pachuť a necítí se dobře.

 

Co je třeba vědět:

 • Energetické vajíčko nepoužívej během menstruace, při nemoci, během těhotenství, a když nejsi ve své kůži a necítíš se dobře.
 • K očistě dělohy energetickým vajíčkem přistup pouze tehdy, když jsi v dobrém rozmaru a cítíš se s vajíčkem dobře.
 • Před prvním použitím vajíčko dobře očisti.
 • Zajisti si, aby tě při očistě nikdo nerušil a nepřišla například nějaká návštěva. Zamkni dveře, vypni telefon…

Vajíčko? O těch vlevo nejspíš nebude řeč…zato vajíčka z drahých kamenů jsou tím pravým pokladem!

Které kameny v podobě energetického vejce jsou pro ženu nejvhodnější ?

Pro začátek je výborným kamenem achát, působí hlavně na tělesné úrovni a zpočátku neproniká do světa emocí. Uvolňuje tělesné blokády, zmírňuje menstruační problémy, pohlcuje jedovaté látky, uvolňuje a posiluje dělohu, podporuje síly sebeuzdravení, chrání během těhotenství, usnadňuje porod.

Vhodným kamenem pro začátek je také kalcit, známý i jako aragonit, který má mírné a jemné vlastnosti. Hodí se pro ženy s poraněním v sexuální oblasti. Kalcit spojuje se zemí, učí vnímat vlastní hranice, zprostředkuje bezstarostnost, veselí, radost.

Mnohostranný a ženami oblíbený je růženín. Má schopnost pronikat hluboko do světa citů, pomáhá znovuobjevovat vše krásné a dobré a vážit si toho. Vynáší city na povrch, zahání úzkosti, změkčuje zahořklé lidi, pomáhá důvěřovat a být laskavější.

Ocenit lze i účinky mnoha druhů jaspisu. Jaspis pomáhá znovu vstát po porážce, usnadňuje vydržet konflikty, vnáší do života vitalitu, obnovuje a zlepšuje vztah s přírodou.

Vulkanický kámen obsidián má velmi silný očistný účinek. Působí na tělesné úrovni, ale také na citové. Může přivádět k výbuchu to, co je skryté, probouzí staré vzpomínky ukryté v těle. Zároveň obsidián má schopnost pohlcovat bolest, měnit energetické vzorce, propůjčovat životní sílu, chránit před negativními vlivy, uzemňovat a léčit.

Článek napsala Zita Žurková, www.vedomazena.cz, zdroje: Mary Lambert: Energie krystalů, Svět kamenů, www.nefertitis.cz

Zdroj 1

Praktické rady jak vybrat, očistit a používat energetické vejce

Energetická, nebo také vaginální, vajíčka (ve světě známá jako Yoni Egg) jsou jedním z tajemství čínského královského paláce. Jedná se o krásné polodrahokamy vybroušené a vyleštěné do tvaru vajíčka, které se nosí uvnitř ženského lůna. Odhady jsou takové, že ženy takto používají kamenná vajíčka po více než 5000 let! V tomto článku odhalíme praktické rady jak energetická vajíčka používat.

Který kámen je ten správný ?

Energetické vajíčko je velmi osobní věc a často si takové vajíčko ženu přitáhne – zafunguje intuice a vy si vyberete přesně to správné vajíčko – takové, které je pro vás v dané životní situaci nejlepší. Pokud hned nevíte, dopřejte si čas. Můžete využít následující postup:

 • Posaďte se do svého oblíbeného křesla nebo si lehněte do postele. Myslete na své lůno, položte si ruce na podbřišek, dýchejte do něj (bude se nadzvedávat bříško, ne prsa).
 • Dělejte vše z láskou a pochopením k sobě samé a ke všemu, co jste skrze své lůno zažila. Pomyslete na energetická vajíčka a možná právě v ten moment přijde odpověď, které zvolit.

Pokud odpověď nepřichází, nebo pokud je pro vás tento postup prostě moc ezoterický, podívejte se na barvy vajíček nebo si přečtěte vlastnosti kamenů a vyberte si podle toho co se vám líbí.

Existuje více velikostí vajíček

Většině žen začátečnic vyhovují vajíčka o velikosti 45 x 35 mm. Můžete zvolit i menší velikost, pokud máte z velkého vajíčka obavy. Nezapomeňte ale, že čím menší je vajíčko, tím větší obratnost co se týká práce se svaly pánevního dna musí být, aby ho žena uvnitř cítila a dokázala s ním pracovat.

Každá žena má jiné životní zkušenosti a pro každou bude v určitou část života vhodný jiný kámen. Důležité je, aby se kámen ženě líbil a používala ho s láskou a nadšením. Samozřejmě je možné mít více kamenů a používat je podle momentální nálady.

 

Možná, když se jen zadíváš na energetická vajíčka, intuitivně si tě hned některé přivolá k sobě.

Kamenná vajíčka najdete i v eshopu Kalíšek.cz.

Čištění vajíčka

Před prvním použitím je potřeba energetické vajíčko očistit. Některé ženy vkládají vajíčko do vařící vody – je potřeba to udělat opatrně, nenechat ho v hrnci poskakovat, protože by mohlo prasknout. Z mých zkušeností se ale jedná o dost invazivní způsob očisty, a tak já osobně ke svým vajíčkům přistupuji s větší úctou a něhou. Nejraději mám očistu v přírodě – nechávám kameny přes noc v horském potůčku (to samozřejmě vyžaduje speciální místo a sama se k tomu dostanu 1-2 za rok). Můžete také cítit, že vašemu kameni by prospěl pobyt v zemi nebo v mrazu. Pokud to tak cítíte, udělejte to. Variantou běžné očisty je pro mě miska s čistou vodou na měsíčním světle. Některým kamenům ale naopak dělají dobře sluneční paprsky, jejichž energii si pak uchovají pro vaše lůno.

Pokud vajíčko potřebuji očistit ne energeticky, ale spíše sterilizovat, používám gel na intimní hygienu nebo antibakteriální čisticí sprej. Můžete také vajíčko na několik hodin (i dnů) ponořit do roztoku mořské soli a pak ho pořádně opláchnout tekoucí vodou.

Důležité je očistit vejce po každém použití. Nejde jen o to ho omýt z hygienických důvodů. Vejce do sebe vstřebává energii z našeho lůna, očišťuje ho od nepříjemných věcí. Pokud se toho v lůně nahromadilo mnoho špatného, může vejce změnit barvu či dokonce popraskat. V takovém případě již není možné ho dále používat a můžete ho – i se svými bolestmi, které vstřebalo – symbolicky pohřbít. Vyberte nějaké hezké místo a vraťte kámen zemi nebo vodě.

 

K očistě kamenů slouží stejné zdroje jako k očistě člověka. To, co prospívá nám, prospívá i energetickému vejci.

 

Cvičení a meditativní očista dělohy

Energetická vajíčka mohou vstřebávat negativní energie z lůna, které jsme si tam nevědomky uložily a tak nám pomáhají lůno čistit. Mohou nám pomoci od chronických zánětů a předejít závažným onemocněním ženských orgánů. Platí ale, že vajíčko používáme, když jsme zdravé – ne při akutním zánětu. A ne v případě, že jsme těhotné.

 • Cvičení provádíme vždy v místě, kde se cítíme bezpečně a víme, že nás nikdo nebude rušit. Pokud máte ráda hudbu, vyberte si klidné skladby, můžete ale cvičit i v úplném tichu.
 • Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Nalaďte se pomocí dechu na sebe a na své lůno – můžete si jednu ruku položit na srdce a druhou na podbřišek a zhluboka dýchat do bříška (zvedá se bříško). Představujte si, jak vzduch proudí až do vašeho lůna a do srdce.
 • Když jste dostatečně klidná a cítíte se připravená na práci s vajíčkem, položte si vajíčko na podbřišek nebo si ho zaveďte přímo do pochvy. Stále zhluboka dýchejte a buďte uvolněná.
 • Představujte si, že dýcháte směrem z vašeho lůna do vejce. Odevzdávejte svému vajíčku všechny vzpomínky, které již nechcete v lůně schovávat, všechny vaše ženské bolesti.
 • Sama ucítíte, že cvičení již můžete nebo chcete ukončit. Ještě nějakou dobu ležte a zklidněte svůj dech, poté vyjměte vajíčko a odpočiňte si. Až budete sama fit, postarejte se také o své vajíčko (použijte některou očistu, kterou jsem zmínila výše).

Celé cvičení můžeme provádět nejenom v leže, ale i v sedě – jak je vám to pohodlné.

 

"Kámen či opracované energetické vejce je schopno do sebe vstřebat mnohé negativní energie ukryté v pánvi," říká Zita Žurková, průvodkyně ženských kruhů.

Jak vejce nejlépe zavést do pochvy a jak ho po cvičení vyndat

Vajíčko zavádíme do pochvy užší částí směrem dovnitř. Snadněji ho lze potom vyndat. Při zavádění je potřeba být co nejvíce uvolněná. Může pomoci tanec nebo hlazení, někomu zase udělá dobře od srdce se zasmát. Dělejte to, co vás baví. Pokud jste zvyklá používat lubrikační gel, klidně ho použijte.

Vajíčko se dobře zavádí ve stejných pozicích jako třeba menstruační kalíšek nebo tampon – v podřepu nebo v leže se široce roztaženýma nohama. Pokud máte mnoho obav, je lepší přiložit vajíčko pouze na podbřišek zvenku a netrápit se se zavedením dovnitř. Až přijde ten správný čas, určitě to hravě zvládnete.

V pozici v podřepu vajíčko také nejsnáze vyndáme. Někdy stačí jen si do podřepu sednout a vajíčko samo vyklouzne, někdy bude potřeba trochu zatlačit. V každém případě je potřeba být uvolněná. Pokud vajíčko nechce ven a už přichází nervozita, nechte ho ještě uvnitř a jděte dělat věci, které jste měla v plánu. Pokud vajíčko bude uvnitř 24 hodin nebo i o něco déle, nic se neděje. Některé ženy si nechávají vajíčko zavedené běžně celý den. Případně se můžete podívat na instruktážní video Když kalíšek nejde vyndat, princip je stejný – uvolněte se a vejce v klidu vyndáte.

 

Spojení drahého kamene ve tvaru vejce a jemného ženského cvičení je ideální kombinací pro léčivý efekt v děloze a pochvě.

Posilování svalů pánevního dna

V naší pánvi je velká skupina svalů, která podporuje všechny naše vnitřní orgány. Ve východních praktikách jako je jóga, tai-chi, nebo břišní tanec, je kladen velký důraz na cvičení pánevního dna. Říká se, že životní síla může uniknout přes pánevní dno a být ztracena, pokud jsou svaly v pánvi slabé. Ale právě tato síla je nezbytná pro udržení vysoké úrovně energie – a tedy dobré nálady a zdraví.

V moderním světě mnoho z nás sedí dlouhé hodiny na jednom místě a jen málokterá žena se aktivně zabývá svými svaly pánevního dna. To vede k problémům s plodností, k bolestivým menstruacím, ztrátě citlivosti a další problémům, které se moderní medicína často snaží vyléčit bez valných úspěchů. Přitom viníkem může být „jen“ nedostatek volně proudící krve v této oblasti těla.

Mnoho žen v naší kultuře má problémy s prožíváním orgasmu. Hlavním důvodem je odpojení od těla a zejména od „tam dole“. V důsledku traumatu, negativních emocí uložených v tkáni, dospívání v kulturním prostředí odsuzujícím sexualitu…jsou lůna mnohých žen znecitlivělé a suché. Když ale cvičíte s vaginálním vajíčkem, zapojujete svaly pánevního dna. Váš mozek začíná vytvářet nové neuronové vazby, které souvisejí s těmito oblastmi těla. Nové nervové zakončení se tvoří přímo v tkáni, což zase zvyšuje citlivost (zeptejte se svého trenéra v posilovně a on vám řekne, že čím více trénujete sval, tím více nervových zakončení se vyvíjí). A hádejte, co to znamená pro vaši smyslnost a sexuální život?

Článek napsala Ilona Bittnerová, zdroj: Maitreyi D. Piontek: Ženské klenoty a vlastní zkušenosti.
Upozornění: Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči.

Zdroj 2

Zajímavosti o drahých kamenech odkaz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x