Dialýza a Parkinsonova nemoc

Dialýza

Čajová směs

Smícháme stejný díl zlatobýlu, svízele a hluchavky.  Vrchovatou čajovou lžičku této směsi bylin na jeden šálek spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat a scedíme. Denně pijeme čaj v dávce předepsané lékařem a podle jeho pokynů množství zvyšujeme.

Parkinsonova nemoc

Řebříček

Vrchovatou čajovou lžičku řebříčku na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme během dne čtyři až pět šálků čaje.

Řebříčková esence

Láhev naplníme čerstvě natrhanými květy řebříčku a zalijeme 38-40% režnou pálenkou. Láhev necháme stát alespoň dva týdny v teple. Takto získanou řebříčkovou esencí denně potíráme páteř pacienta, střídavě se šťavelovou šťávou.

Šťavelová šťáva

Spolu s řebříčkovým čajem užíváme po hodině 3 až 5 kapek šťavelové šťávy. Čerstvě natrhané listy šťavele omyjeme a vymačkáme v odšťavňovači. Šťavelové kapky musíme smíchat s trojnásobným množstvím čaje. Zevně si šťavelovou šťávou potíráme páteř.

Úplná mateřídoušková koupel

Pokud se vedle třesu ukazuje i ztuhlost končetin, doporučuji úplnou mateřídouškovou koupel: 200g mateřídoušky namáčíme 12 hodin v 5 litrovém kbelíku studené vody. Poté výluh zahřejeme a přilijeme do vody ke koupeli. Ve vaněpřitom smí být jen tolik vody, aby srdce koupajícího se bylo nad vodou. Koupel trvá 20 minut. Po koupeli se neotíráme osuškou, ale zabalíme se do županu a hodinu s epotíme v posteli.

Nesmíme provést více než jednu mateřídouškovou koupel.

Švédské kapky

Na kousek vaty vhodné velikosti nakapeme švédské kapky a jako obklad ho na 4 hoiny přiložíme na týl pacienta.

Zdroj – Marie Treben Zdraví z Boží zahrady

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x