Julie alias @denik_porodnibaby: Bylinnou napářku bych doporučila všem ženám

Julie studuje obor porodní asistentka. Prostřednictvím instagramového účtu @denik_porodnibaby se snaží poukázat na důležitost porodní asistence. Tuhle práci si zamilovala a schopnosti ženského těla ji fascinují. Aby si rozšířila obzory a mohla rodičkám zkušeně poradit, vyzkoušela ženskou bylinnou napářku. Zpočátku byla skeptická, ale voňavá procedura jí pomohla s menstruačními bolestmi. “Napářka je pro mě i formou relaxace. Kombinace tepla a vůně bylinek je dokonalá,” hodnotí Julie.

V mnoha lidech vzbuzuje tento produkt nedůvěru, je na ně moc „ezo“ nebo je prostě nezaujme. I já jsem mezi tuto skupinu lidí patřila a byla jsem trošku skeptická, co se týká benefitů napářky, ale zvědavost byla silnější. Taky jsem ji chtěla vyzkoušet z důvodu mého budoucího povolání porodní asistentky, abych měla s napářkou osobní zkušenost a mohla ji případně doporučit svým klientkám. Napářku jsem zkoušela několik týdnů. Aplikovala jsem vždy před menstruací a párkrát i po menstruaci. Výsledný efekt mě opravdu překvapil!

Napářka nemá vliv pouze na menstruační cyklus, může pomoci při kvasinkových infekcích, během porodu, v předporodním období i v šestinedělí. Já jsem největší efekt pocítila v oblasti bolestivosti menstruace. U cyklů, kdy jsem aplikovala napářku pár dní před začátkem menstruace, byla bolestivost výrazně nižší. Napářka je pro mě i formou relaxace. Kombinace tepla a vůně bylinek je dokonalá.

Během porodu dokáže žena díky teplu a vůni bylinek krásně zrelaxovat, což má velký vliv na její psychiku, která je u porodu zásadní. Napářka uvolňuje svaly pánevního dna, změkčuje hráz a tím snižuje riziko porodního poranění, zlepšuje cirkulaci krve v malé pánvi. Může pomoci i při nepostupujícím porodu.

Napářku bych doporučila ženám všech věkových kategorií. Pravidelné napařování má pro ženy spoustu zdravotních benefitů.

julie_bischofova

Julie BischofováSTUDENTKA OBORU PORODNÍ ASISTENCE NA LÉKAŘSKÉ FAKULTĚ MASARYKOVY UNIVERZITY

Julie je studentkou porodní asistence na Lékařské fakultě MUNI v Brně. Prostřednictvím instagramového účtu se snaží poukázat na důležitost porodní asistence, přiblížit veřejnosti, co zahrnuje studium, praxe a povolání porodní asistentky. I když se k oboru porodní asistence dostala náhodou, tak si ho naprosto zamilovala. O tom, jak je ženské tělo fascinující a dokonalé, se přesvědčuje každý den při studiu i na praxi v nemocnici.

IG @denik_porodnibaby

zdroj – kalisek.cz

Dívky-ženy používáte bylinnou nápařku?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Mohlo by se hodit

https://www.zenazdravotne.cz/tag/bylinna-naparka/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x