Rakovina orgánů těla

Rakovina

Jmelí

Každému doporučuji každoroční šestitýdenní jmelovou kúru. Tři týdny pijeme denně tři šálky, dva týdny dva šálky a poslední týden jeden šálek jmelového čaje denně. Vrchovatou čajovou lžičku jmelí na jeden šálek čaje namáčíme 12 hodin ve studené vodě. Poté výluh zahřejeme a scedíme. Z praktických důvodů si denní dávku jmelového čaje naplníme do vyhřáté termosky.

Ovesná kaše

Při chemoterapii, radioterapii je tato kaše vhodná snídaně pro onkologické pacienty; také je pro ně vhodné slepičí vejce.

Hrtan

Sléz

Vrchovatou čajovou lžičku slézu namáčíme 12 hodin v šálku studené vody, pak zahřejeme a scedíme. Denně vypijeme 4 šálky čaje. Z praktických důvodů denní dávku naplníme do termosky. Navíc si k vnitřnímu užití slézového čaje připravíme 6 dalších šálků čaje, kterým několikrát denně vykloktáme. Kdykoli je to možné, měli bychom k přípravě čaje použít čerstvé slézové listy, neboť jejich léčivá síla je mnohem vyšší než u sušených listů. Z bylin použitých k přípravě čaje zhotovíme bylinnou kaši, kterou jako teplý obklad přiložíme přes noc na krk a zafiksujeme teplým šátkem. Slézové listy s trochou vody zahřejeme, scedíme a smícháme s ječnou moukou. Takto vzniklou listovou kaší potřeme čisté plátno.

Jazyk

Svízel

Podle možnosti bychom měli používat čerstvě natrhaný svízel. K přípravě čaje ho omyjeme a nasekáme na drobno. Na jeden šálek čaje přitom přijde vrchovatá čajová lžička svízele, který spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat a scedíme. Denně vypijeme 6-8 šálků čaje. Z praktických důvodů si denní dávku naplníme do vyhřáté termosky. Čajem během celého dne kloktáme, a to co nejhlouběji. Čaj vyplivneme, příležitostně však můžeme malý doušek i polknout.

Játra

Odkaz rakovina jater

Kosti

Kopřiva

Vrchovatou čajovou lžičku kopřivy na jeden šálek čaje  spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 2 šálky čaje. Je-li to možné, měli bychom použít čerstvé kopřivové listy.

Máta peprná čaj – při ozařování (kostní dřeň)
Měsíček

Vrchovatou čajovou lžičku měsíčku na jeden šálek čaje  spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 2 šálky čaje. Je-li to možné, měli bychom použít čerstvé byliny.

Řebříček

Vrchovatou čajovou lžičku řebříčku na jeden šálek čaje  spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 2 šálky čaje. Je-li to možné, měli bychom použít čerstvé kopřivové listy. Tento čaj pijeme navíc ke kopřivovému a měsíčkovému čaji.

Švédské kapky

S jedním z výše uvedených čajů užíváme denně tři polévkové lžíce švédských kapek. Jedna polévková lžíce přijde na půl šálku čaje, který vypijeme z poloviny před každým jídlem a z poloviny po něm. Švédské kapky však můžeme použít i zevně k potírání.

Kostivalová esence

K zevnímu použití si zhotovíme kostivalovou esenci. Kořeny kostivalu umyjeme kartáčkem, nasekáme na drobno a po hrdlo naplníme do láhve. Byliny zalijeme 38-40% režnou pálenkou a alespoň dva týdny necháme stát v teple. Nemocné místo esencí několikrát denně potíráme.

Řebříčková esence

K zevnímu použití doporučuji také řebříčkovou esenci, jíž potíráme tělesnou partii několikrát denně. Láhev naplníme čerstvě natrhanými květy řebříčku, které zalijeme 38-40% režnou pálenkou. Láhev necháme stát alespoň dva týdny v teple. Takto získanou esencí se několikrát denně potíráme.

Krev

Odkaz Leukémie

Kůže

Svízelová mast

Čerstvě natrhaný svízel omyjeme a ještě vlhký vymačkáme v odšťavňovači. Čerstvou šťávu umícháme s máslem a získanou mast nanášíme na postiženou kožní partii.

Měsíčková šťáva a čaj

Čerstvě natrhaný měsíček (používají se listy, květy a stonky) omyjeme a ještě vlhký vymačkáme v odšťavňovači. Čerstvou šťávu umícháme s máslem a získanou mast nanášíme na postiženou kožní partii. K vnitřnímu užívání doporučuji dva šálky měsíčkového čaje denně. Vrchovatou čajovou lžičku měsíčku a rozrazilu na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.

Měsíčková esence

Vedle toho doporučuji obklady s měsíčkovou esencí. hrst měsíčkových květů naplníme do láhve 38-40% režnou pálenkou. Byliny musí být ponořené v alkoholu. Láhev necháme alespoň dva týdny stát v teple. Získanou esenci zředíme svařenou a vychladlou vodou. Ve zředěné esenci namočíme čisté plátno a jako obklad ho přiložíme na místo postižené rakovinou kůže.

Vlaštovičníková šťáva

Také čerstvá vlaštovičníková šťáva slibuje pomoc při rakovinných onemocněních kůže. Čerstvě natrhané listy, květy a stonky vlaštovičníku omyjeme a ještě vlhký vymačkáme v odšťavňovači, získanou šťávu potíráme postiženou kožní partii.

Ledviny

Odkaz rakovina ledvin

Lymfatické žlázy

Odkaz rakovina lymfatických žláz

Melanom a adenom

Odkaz přesličkový záparný obklad
Obklad švédskými kapkami

V poledne, mezi prvním a druhým záparným obkladem, přiložíme na 4 hodiny obklad švédskými kapkami. Nejprve krk potřeme měsíčkovou mastí (odkaz), aby alkohol ve švédských kapkách nezbavoval kůži tuku. Poté nakapeme na vatový tampon vhodné velikosti švédské kapky a přiložíme ho. Na ochranu před chladem na něj položíme vrstvu suché vaty a plastovou fólii. Teplým šátkem obklad zafiksujeme.

Přeslička

Souběžně s obklady pijeme denně ráno na lačný žaludek a večer půl hodiny před večeří po jednom šálku přesličkového čaje. Vrchovatou čajovou lžičku přesličky na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme.

Čajová směs 8 – Cysta; ekzémy; játra bolesti; kůže nemoci a onemocnění i rakovina; nádor; prs rakovina; rakovina; rány; slinivka onemocnění a nádor; ženské pohlavní orgány rakovina; střeva poruchy a nadýmání; vředy zhoubné; střeva katar a rakovina; střeva onemocnění a tuberkuly; vředy rakovinné; adenom; střeva ochablost

Smícháme 100g kopřivy, 300g měsíčku a 100g řebříčku. Vrchovatou čajovou lžičku na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme 6-8 šálků tohoto čaje. Z praktických důvodů si denní dávku připravíme do vyhřáté termosky. (odkaz)

Močový měchýř

Odkaz Rakovina Močového měchýře

Plíce

Odkaz rakovina plic

Prsa/ňadra

Odkaz rakovina prsou

Střeva

Odkaz rakovina střev (žaludeční a střevní onemocnění.pdf)

Tlusté střevo

Amarant

Protirakovinný pokrm – amarantová pánev s brokolicí, mrkví a špenátem. Amarant je tzv. pseudoobilovina a je k dostání v obchodech se zdravou výživou. Lze ho použít jako náhradu rýže nebo jako vložku do polévek. Skvěle chutná připravený na sladko.

Žitný chléb

Musí být alespoň z 90% ze žitné mouky, nedávat do toustovače, topinkovače,….

Štítná žláza

Svízel

Vrchovatá čajová lžička svízele na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat a scedíme. Čajem několikrát denně kloktáme.

Sléz

Vrchovatou čajovou lžičku slézu namáčíme 12 hodin v šálku studené vody, pak zahřejeme a scedíme. Teplým slézovým čajem několikrát denně vykloktáme.

Čajová směs 9 – Krev očista; rány; střeva rakovina; štítná žláza onemocnění; štítná žláza rakovina

Smícháme stejné množství kopřivy, měsíčku a řebříčku, přičemž na jeden šálek čaje přijde vrchovatá čajová lžička této směsi bylin, spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme 2 litry čaje denně.  Odkaz

Švédské kapky

S jedním z výše uvedených čajů užíváme denně tři polévkové lžíce švédských kapek. Jedna polévková lžíce přijde na půl šálku čaje, který vypijeme z poloviny před každým jídlem a z poloviny po něm. Švédské kapky však můžeme použít i zevně k potírání.

Obklady

Čerstvě natrhaný sléz nebo svízel omyjeme a na válu rozmačkáme válečkem na nudle. Listovou kaši naneseme na čisté plátno a jako obklad přiložíme přes noc na krk.

Nemáme-li k dispozici čerstvé byliny, vezmeme sušené byliny použité k přípravě čaje, ještě jednou je mírně zahřejeme v troše horké vody, rozmícháme je s ječnou moukou na plátno a jako teplý obklad přiložíme na krk.

Během dne přikládáme na 4 hodiny obklad švédskými kapkami. Nejprve krk potřeme měsíčkovou mastí (odkaz), aby alkohol ve švédských kapkách nezbavoval kůži tuku. Poté nakapeme na vatový tampon vhodné velikosti švédské kapky a přiložíme ho. Na ochranu před chladem na něj položíme vrstvu suché vaty a plastovou fólii. Teplým šátkem obklad zafiksujeme.

Přesličkový obklad

Dvě vrchovaté hrsti přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vroucí vodou. Stoupající pára přesličku napaří. Poté obsah síta vyklopíme na čisté plátno a vše přiložíme na ledviny. Obklad zafiksujeme teplým šátkem a necháme ho působit několik hodin nebo i přes noc.

Varlata

Odkaz rakovina varlat

Žaludek

Odkaz rakovina žaludku (žaludeční a střevní onemocnění.pdf)

Ženské pohlavní orgány

Čajová směs 44 – Vejcovody a vaječníky zánět; ženské pohlavní orgány rakovina; ženské pohlavní orgány onemocnění

300g měsíčku a 300g řebříčku dobře smícháme. Vrchovatou čajovou lžičku této směsi bylin na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně 6-8 šálků čaje. (odkaz)

Švédské kapky

S uvedeným čajem ze směsi bylin užíváme třikrát denně polévkovou lžíci švédských kapek. Jedna lžíce přitom přijde na půl šálku čaje, který vypijeme z poloviny před jídlem a z poloviny po jídle.

Obklad švédskými kapkami, Měsíčková mast, Přesličkový obklad, Řebříčková sedací koupel
(odkaz Byliny na ženská onemocnění)

ŽPO DĚLOHA

kapusta hlávková

ŽPO DĚLOŽNÍ ČÍPEK

plody opuncie

ŽPO VAJEČNÍKY

plody opuncie

Lidové lékařství – ženské choroby

MEIK – vyšetření rakoviny ňader
Termograf – vyšetření rakoviny ňader
Kam na vyšetření MEIKem a Termografem/termokamerou

Sedací a celkové koupele

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to Top
0
Would love your thoughts, please comment.x